Google Lens yakında masaüstünde kullanılabilir

0
google lens masaüstü
google lens masaüstü

Google Lens, arama motoru devinin en güçlü araçlarından biridir. Kullanıcıların görüntüleri tersine çevirmesine, bitkileri, hayvanları, anıtları tanımlamasına, kodları taramasına, metni çevirmesine ve çok daha fazlasını yapmasına olanak tanır. Ve benim gibiyseniz, masaüstünde (uygun) Google Lens’e her zaman ihtiyaç duymuşsunuzdur. 9to5Google’dan gelen bir rapor, Google’ın Lens’i PC’ye getirmek için çalıştığını iddia ettiğinde, dileğin yakında gerçekleşebileceği görülüyor.

Şu anda Google Lens’e Chrome’un içerik menüsü aracılığıyla erişilebilir, ancak rapora göre Google yakında masaüstündeki Google Arama çubuğuna özel bir Google Lens düğmesi ekleyecektir. Özellik şu anda A/B testi altında, yani bazılarınız zaten almış olabilir.

Google Lens

Testin bir parçasıysanız, masaüstündeki normal Google arama çubuğunda yeni bir Lens simgesi görünecektir. Simgeye dokunmak, ekranda Google Lens aracılığıyla arama yapmak için resim dosyalarınızı sürükleyip bırakabileceğiniz (veya yükleyebileceğiniz) bir alan açar.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   BMW M5 2021 tanıtıldı! İşte özellikleri ve fiyatı

Resmi yükledikten sonra, sol tarafta yüklenen resmi gösterecek ve sağ tarafta arama sonuçları (Bilgi Panelleri ve ilgili eşleşmeleri içeren) görünecek yeni bir web sayfası açılacaktır. Bu ekranda, kullanıcıya ayrıca sağ üst köşedeki ‘yükle’ düğmesini kullanarak başka bir resim yükleme ve Google Lens ile arama seçeneği sunulacaktır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz