Mercedes-Benz’den Benzin Ödemeleri için Radikal Karar

0
mercedes-otomatik-ödeme-sistemi

Mercedes-Benz tarafından paylaşılmış olan yeni sistem bilgilerine göre taşımacılık yaptığı araçlar ile ilgili radikal kararlar alınmaya hazırlanılıyor. Kendi markalarının kullanmış olduğu kamyonlar benzin istasyonlarında otomatik bir şekilde ödeme yaparak zamandan tasarruf edecekler.

Geçtiğimiz zamanlarda Mercedes’in otonom sürüş ve teknolojileriyle birlikte otomotiv endüstrisinin teknolojik anlamda iç içe girdiğini ve gelişmelere devam ettiğini günümüz içerisinde söylemiştik. Alman devi tarafından paylaşılan bilgilere göre akıllı kamyonları yola sürecek olan Mercedes’in otomatik bir şekilde ödeme sistemiyle sürücülerini oldukça rahatlatacağını benziyor.

Shell benzin istasyonları ile birlikte yapılan anlaşmanın detaylarında kamyonların seyahat bölgeleri içerisinde Shell istasyonlarından aktif olarak yararlanabilecekleri açıklandı.

mercedes-otomatik-ödeme-sistemi
mercedes-otomatik-ödeme-sistemi

Otomatik Ödeme Sistemi

Yapılan anlaşma içerisinde Shell ile birlikte iş birliği olacağı ve her iki şirketinde bünyesinde barındırdığı dijital benzin kart prototipini geliştirmiş olan Mercedes-Benz, teknolojiyi daha önce geliştirmiş olduğu ödeme sistemleri üzerinden kullanacağı açıklandı.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   TikTok Canlı Yayın Nasıl Yapılır

Benzin istasyonları içerisinde kurulacak olan sistem ile birlikte benzin doldurma, işlemini başlatarak ödemeyi otomatik olarak gerçekleştirebilmektedir. Bu sistem üzerinde halen çalışmalara devam eden şirketin şuan için test aşamasını Almanya’nın Stuttgart kentinde bulunan Shell istasyonları içerisinde yaptığı bilinmektedir. Gelen Mercedes-Benz kamyonlarında uygulanan sistem şuan için tıkır tıkır çalışıyor fakat tüm dünya geneline yapacakları bu sistem için biraz daha zamanın ihtiyaç olduğu açıklandı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz