Yeni Kimlik Randevusu Alma Süreçleri

0
yeni-kimlik-randevusu-nasıl-alinir

Yeni kimlik kartları olarak adlandırılan, “tc vatandaşlık” kartı için yeni dönem geçtiğimiz aylarda açıklanmıştı. Vatandaşların yeniden çıkarmış oldukları kimlikler ellerinde bulundurdukları pasaportlar ile çıkartabildiği gibi internet üzerinden randevu alarak da gerçekleştirebilmektedirler.

Nüfus ve Vatandaşlık işlemleri birçok kişinin karın ağrısı olarak nitelendirilebilmektedir. Teknoloji bilgisizliği, kafasındaki düşüncenin eski sistem içerisinde bulunması gibi birçok farklı durum yeni kimlik kartlarına geçişteki süreci de bir miktar zorlaştırmaktadır. Tekno Bilim Adamı sayfası olarak bu durumun farkına vardık ve yeni kimlik kartı randevusu alma işlemlerini sizler için araştırdık.

Randevu Nasıl Alınır?

Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü’nün resmi sitesi üzerinden yapacağınız işlemler ile istediğiniz saate ve istediğiniz güne randevu alabilirsiniz. Randevu alırken size en yakın nüfus müdürlüğünü seçeneklerinizden seçerek ilerleyebilirsiniz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Netflix Bölgesi veya Ülkesi Nasıl Değiştirilir?

Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü dışında çağrı merkezi üzerinden de işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. 199’u aradığınız da sizlere ulaşan müşteri temsilcisiyle birlikte işlemlerinizi tek tek ilerleyebilirsiniz.

yeni-kimlik-randevusu-nasıl-alinir

Randevu Aldıktan Sonra Nelere Dikkat Edilmelidir?

Randevu hazırladıktan sonra randevuya gitmeden önce yeni kimlik belgelerini almanız için yanınızda bazı evrakları götürmeniz gerekiyor. Evrakları ise şu şekilde sıralabiliriz;

  • Aile Cüzdanı, Pasaport, Sürücü Belgesi ve ya kurumların kendi mevzuatlarında yerine geçebilecek bir belge
  • Kimlik yerine geçen belge ve ya bir adet biyometrik fotoğraf
  • Başvuru ücretinin yatırıldığına dahil belge

Yanınıza almanız gereken evraklardandır.

Yapılan başvurular her şey onaylandıktan sonra 7 iş günü içerisinde onaylanmaktadır. 7 günden sonra alınmayan kimlikler 20 iş günü daha beklemektedir. Eğer kimse almaz ise kendi kendini imha etmektedir. Bu sebeplerden ötürü randevu sonrası da süreçlerin takip edilmesi gerekmektedir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz