LinkedIn yeni profil özellikleri ekliyor

0
25

Merhaba tekno bilim adamı okuyucuları; LinkedIn, iş arayanlara öne çıkmaları ve profillerine kişilik katmaları için daha fazla yol sunuyor. Ağ platformu, video Kapak Hikayeleri ve özellikle içerik oluşturucular için bir araç seti sunuyor.

LinkedIn Profilleri İçin Yeni Özelleştirme Özellikleri

LinkedIn profilinizin sizin için konuşma fırsatı! Video Cover Stories, tam da bunu yapmanıza olanak tanıyarak, biri profilinize tıkladığı anda kendinizi tanıtma ve becerilerinizi sergileme şansı verir.

Profilinize kısa bir video tanıtımı yüklediğinizde, profil resminizin etrafında turuncu bir halka görünecektir. Biri profilinizi ziyaret ettiğinde, klip sessiz olarak oynatılmaya başlayacaktır. İşe alım görevlileri videonuzun Kapak Hikayesini tıklayıp sesli olarak oynayabilir. LinkedIn, bunun için otomatik altyazı koyma özelliğinin “yakında çıkacağını” belirtiyor.

LinkedIn, Instagram, Facebook ve Snapchat’taki Hikayeler gibi işlev gören bir özellik olan Hikayeler’i Eylül 2020’de kullanıma sundu. Hikayeler, profesyonel yaşamınızla ilgili hızlı bir güncellemeyi paylaşmak için yapılır ve yalnızca 24 saat boyunca görülebilir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Sahaya Atlayan YouTuber "Deli mi ne?"nin Cezası Belli Oldu
LinkedIn
LinkedIn

LinkedIn, İçerik Oluşturucular için Araçlar da Sunuyor

LinkedIn, içerik oluşturuculara hitap etmek amacıyla içerik oluşturucu modunu ortaya çıkarıyor. Kendi alanlarında başkalarını etkilemeye ilgi duyan herhangi bir kullanıcı, uzmanlık alanlarını başkalarına göstermek için profillerine # tasarım veya # işe alma gibi hashtag’ler ekleyebilir.

İçerik oluşturucu modu, Öne Çıkanlar ve Etkinlik bölümlerini profilinizin en üstüne yerleştirecek ve ayrıca Bağlan düğmesini Takip Et için değiştirecektir.

Son olarak, LinkedIn Live yayıncıları da bazı değişiklikler görecek. Bir yayıncının profilinde her zaman statik bir arka plan resmi görüntülemek yerine, LinkedIn artık mevcut yayınlarının bir videosunu gösterecek.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz