Epic Games Launcher Açılmıyor

0
Epic Games Launcher Açılmıyor
Epic Games Launcher Açılmıyor

Herkese Merhaba! Epic Games Launcher Açılmıyor, konusundan bahsedeceğiz. Oyun oynamayı sevenlerden misiniz? O halde bu sistem ya da uygulama da diyebiliriz, tam sizler için geçerli olacaktır. Epic Games, bir oyun geliştirici ve aynı zamanda oyun yapımı şirketi olarak karşımıza çıkacaktır. Dolayısıyla Epic Games Launcher ise buradan oyun indirmenizi sağlayan bir aracı olacaktır.

[toc]

Her uygulamada olduğu gibi, Epic Games uygulaması içerisinde de bazı sorunlar meydana gelir. Bugün sizlere özellikle de “açılmıyor” hatası için bazı önerilerden söz edeceğiz. Bu öneriler sonrasında artık bu hata ile karşılaşmayacaksınız.

Epic Games Launcher Açılmıyor
Epic Games Launcher Açılmıyor

Epic Games Launcher Açılmıyor Sorununu Giderme

Öncelikli olarak uygulama içerisinde bazı sorunlar meydana gelebilir. Bu sorunları hem aşmak için hem de halledebilmek için, bazı adımlara ihtiyaç olacaktır. Dolayısıyla, bu adımlara geçmeden önce bir adıma dikkat etmek gerekecektir. Eğer sunucudan kaynaklanan bir problem var ise ya da direkt olarak uygulamadan, biraz beklemeli ve sorun halledildiği zaman tekrar girmelisiniz. Fakat bu konuda sorun yok ise, bir başka problem var demektir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Asus, yeni Zenbook modellerini tanıttı.

Başlatıcınızın Web Önbelleğinizi Temizleyin

Tam olarak neden uygulamanın açılmadığını anlayamadığınız noktada, bazı noktaları temizlemek ve baştan başlatmak gerekecektir. Bunun için başlatıcınızın önbelleğini temizlemelisiniz. Şu adımlar üzerinden gerçekleştirebilirsiniz:

  • Sağ köşede bulunan sistem tepsisi üzerinden, sağa tıklayıp “Çık” kısmına basarak,  “Epic Games Başlatıcısı” kısmından tamamen çıkın.
  • Sonrasında Windows Key + R tuşuna basarak, burada “%localappdata%” yazarak ve ardından Enter’a tıklayarak, dosya gezgini kısmını açın.
  • Epic Games Başlatıcısı klasörünü karşınıza açın.
  • Kaydet, Saved seçeneğine tıklayın.
  • Sonrasında “webcache” dosyasını tamamen silin.
  • Tamamen bilgisayarı ve uygulaması yeniden başlatın.

Epic Games Launcher Açılmıyor Diğer Çözümler

Hem sunucu hem de önbellek haricinde diğer çözümlerde mevcuttur. Şu çözümleri de deneyerek sorunu çözebilirsiniz:

  • Görev yöneticisi sayesinde Epic Games Launcher’ı sonlandırın.
  • Antivirüs programınızı ya değiştirin ya da oyun oynarken pasif hala getirin.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz