LEGO MİNDSTORMS EDUCATİON EV3 İLE KENDİ ROBOTUNUZU TASARLAYIN

0
25
kendi-robotunu-tasarla

LEGO Mindstorms Education EV3 seti, projelerinizin beynini inşa edebilmek için oluşturulmuş, 4 adet giriş ve 4 adet çıkış portu olan, Wi-Fi, usb, bluetooth, ile haberleşmeyi destekleyen ana kontrol ünitesidir. EV3 yazılımı size tablet ve bilgisayarlar ile programlayabilme olanağı sağlar,

Blok kodlama sistemi ile programlanabilmesi ile basit ya da kompleks, tasarlamış olduğunuz her çeşit robotu bir yazılım dili öğrenmeden de kodlayabilirsiniz. Böylece temel robot kodlama mantığını eğlenerek öğrenme fırsatı bulabilirsiniz.  Bu sayede kodlamanız geliştikçe daha karmaşık projeler yapabilecek duruma gelebilirsiniz.

EV3 Programlanabilir LEGO Tuğla

EV3 LEGO Mindstorms Education seti, içinde Lego EV3 programlanabilir tuğla, 2 farklı boyutta motor, şarj edilebilir pil, renk sensörü, buton sensörü, jiroskop sensörü ultrasonik sensör ve çeşitli lego parçaları mevcut olan temel settir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   WhatsApp, yeni gizlilik politikasını kabul etmek için son gün 15 Mayıs

Bu set ile renkleri ayırabilen robot, çizgi izleyen robot, elle yönlendirilebilen robot gibi farklı projeler hazırlayabilirsiniz. İsterseniz de 853 parçadan oluşan (dişliler – akslar- bağlantı parçaları – tekerlekler vb.) içeren eklenti paketi ile de daha büyük ve kapsamlı projeler üretebilirsiniz.

ev3-lego
ev3-lego

EV3 Programlanabilir Tuğlalar kendi aralarında haberleşme yapabilmektedir. Üzerinde fazla sayıda motor ve sensör içeren bir proje yaptığınızı düşünürsek bir tane programlanabilir tuğla yetmeyebilir. İki programlanabilir tuğlayı birbirileri ile bağlantı kuracak şekilde programlayıp senkronize olmalarını sağlayarak robotunuzun performansını iki katına çıkarabilirsiniz.

LEGO Education tarafından piyasaya sürülen MINDSTORMS EV3 seti ile tasarladığınız robotu yapın ve kontrol edin. LEGO yapım setlerinin çeşitliliğini son teknolojilerle bir araya getirerek; hareket edebilen ve hatta konuşabilen robotlar tasarlayın.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Huawei Y9a özellikleri resmi olarak duyuruldu

Robotik becerilerinizi, Mac ve Pc için hazırlanmış olan EV3 yazılımıyla hem daha gelişmiş hem de bilinen bir programlama ara yüzüyle üst seviyelere taşıyın. Robotunuzu kişisel cihazlarınızda kullanılmak üzere sunulan uygulama aracılığı ile ya da sete dahil olan uzaktan kumanda paneliyle kontrol edebilirsiniz.

Dilerseniz insana benzeyen bir robot, forklift, dinozor, akrep, yarış arabası, yılan, gitar veya çevirim içi olarak bulunabilen 17 değişik LEGO tasarımını bu set ile programlamanız mümkündür. Tasarladığınız her robot, kendine ait benzersiz özellikleri ve robotun kontrolünü sağlayan bir programla tamamlanır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz