LCD ekranlı Apple HomePod’un gerçek hayattan ilk görüntüleri ortaya çıktı

0
LCD ekranlı Apple HomePod'un gerçek hayattan ilk görüntüleri ortaya çıktı
LCD ekranlı Apple HomePod'un gerçek hayattan ilk görüntüleri ortaya çıktı

Yayınlanan yeni bir rapora göre Apple’ın ekranlı yeni bir HomePod geliştirdiği söyleniyor. Rapor, “Kosutami” olarak bilinen bir sızdırıcı tarafından paylaşılan, üst kısmında büyük bir dokunmatik ekran sensörü bulunan bir HomePod prototipinin görüntülerine dayanıyor.

Kosutami daha önce de Apple ürünleri hakkında doğru yayın öncesi bilgiler paylaşmıştı, bu nedenle görüntülerin meşru olması muhtemel. Ayrıca görüntülerin meşruiyetini kendi kaynaklarıyla doğruladığını iddia ediyor.

Ekranlı HomePod’un kod adının B720 olduğu ve Apple tarafından üzerinde aktif olarak çalışılan yeni bir ürün olduğu bildiriliyor. 9to5Mac’in haberine göre, montajı tamamlanan HomePod’un ekran panelinde gösterilen LcdUTest uygulaması, mühendisler tarafından yeni ekranı test etmek için kullanılan dahili bir uygulama.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Android Cihazda Özel DNS Modunu Etkinleştirme

Yayın organı, Apple’ın bazı tvOS uygulamalarını yeni HomePod ekranında çalışabilecek şekilde yeniden yazıyor olabileceğini söylüyor. Apple Music ve Apple Podcasts, bir şarkı veya podcast çalarken albüm kapağının renklerine göre bulanık bir animasyon gösterecek olan yeni ekranla uyumlu olması için yeniden yazılan ilk uygulamalar.

Ekranlı bir HomePod ile ilgili söylentileri ilk kez duymuyoruz. Bloomberg muhabiri Mark Gurman, 2021 yılında Apple’ın ekranlı ve kameralı yeni HomePod’lar üzerinde çalıştığını öne süren ilk kişi olmuştu. Apple analisti Ming-Chi Kuo da bu yılın başlarında Apple’ın 2024’ün ilk yarısında 7 inç ekrana sahip yeniden tasarlanmış bir HomePod çıkarmayı planladığını iddia etmişti.

Ekranlı yeni HomePod’un başka hangi özelliklere sahip olacağı ya da nasıl fiyatlandırılacağı belli değil. Ancak Apple’ın ekranlı yeni akıllı ev ürünleri geliştirmekle ilgilendiği açık. Bu, Apple için HomePod ürünlerini piyasadaki diğer akıllı hoparlörlerden farklılaştırmanın ve kullanıcılar için daha kullanışlı hale getirmenin bir yolu olabilir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz