Apple’ın bir sonraki Mac lansmanı sadece birkaç gün uzakta olabilir

0
Apple'ın bir sonraki Mac lansmanı sadece birkaç gün uzakta olabilir
Apple'ın bir sonraki Mac lansmanı sadece birkaç gün uzakta olabilir

Bloomberg’den Mark Gurman’a göre Apple, Ekim 2023’te yeni Mac ürünlerinin piyasaya sürmeyi planlıyor olabilir. Haftalık bülteninde Gurman, iMac’ler, 13 inç MacBook Pro ve 14 ve 16 inç MacBook Pro’ların hem çevrimiçi hem de perakende mağazalarında yetersiz olduğunu ve bunun yeni modellerin yakında geleceğinin bir işareti olabileceğini söyledi.

Apple'ın Yeni Mac'leri 30 veya 31 Ekim'de Duyurabilir
Apple’ın Yeni Mac’leri 30 veya 31 Ekim’de Duyurabilir

Apple’ın Yeni Mac’leri 30 veya 31 Ekim’de Duyurabilir

Gurman ayrıca Apple’ın kazanç çağrısının 2 Kasım’da yapılacağını ve şirketin tarihsel olarak Ekim ayında kazanç çağrısından önce bir ürün lansman etkinliği düzenlediğini belirtti. Dolayısıyla Apple’ın yeni Mac’leri 30 ya da 31 Ekim’de duyurabileceğini öne sürüyor.

Apple’ın hangi yeni Mac’leri piyasaya süreceği belli değil, ancak iMac’in güncellenmesi gerekiyor. Mevcut 24 inç iMac 2021 yılında M1 çip ile piyasaya sürüldü, ancak Apple’ın M2 çip ile yeni bir iMac çıkarması mümkün.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Turkcell Superbox Nedir

MacBook Pro’ya gelince, Apple Ocak 2023’te M2 çipli yeni 14 inç ve 16 inç modelleri piyasaya sürdü. Apple’ın bu kadar kısa süre içinde yeni MacBook Pro’lar çıkarması pek olası değil, ancak şirketin küçük iyileştirmelerle güncellenmiş modeller çıkarması mümkün.

Gurman ayrıca M3 çipli yeni nesil MacBook Air modellerinin 2024 yılı başına kadar piyasaya sürülmeyeceğini ve iMac’in 32 inç ekranlı ve yeni tasarımlı daha büyük bir “pro” versiyonunun 2024 sonu veya 2025 için masaya yatırıldığını açıkladı.

Genel olarak, Apple’ın 2023 yılı için en az bir ürün lansmanı etkinliği daha planlamış olması muhtemel görünüyor. Apple’ın hangi Mac’leri duyuracağını bekleyip görmemiz gerekecek, ancak Mac hayranları için heyecan verici haberler olacağı kesin.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz