Java, 25. Yılını Kutluyor

0
11
java
java

Teknoloji Haberleri – Teknoloji Rehberi ekibi Olarak bugün sizler için internet sitelerinin öncüsü olan Java’nın 25. yılını kutlaması hakkında bilgiler derledik.

İnternet dünyasının var olmasından bu yana yazılımcıların bir numaralı gözdelerinden biri olarak nitelendirilen Java, 25. yılını kutluyor. İnternet sektörünün adeta bel kemiği olarak da nitelendirilen program, mobilden bilgisayara çok sayıda cihaz ve uygulama üzerinden yazılımcılara yardımcı oluyor.

Java Nedir?

Java, dünyanın en eski programlama dillerinden biridir.

Java Kaç Yılında Ortaya Çıktı?

Program, 1995 yılında yayınlandı.

İnternet dünyasında, trendler her zaman için gelip geçici olabiliyor. Fakat bazı uygulama ve programlar var ki, internetin onlar olmadan var olabileceği akıllara bile gelmiyor. Bu bağlamda, dünyanın en popüler yazılım programlarının başında gelen Java, 25. yılını bu hafta kutluyor. Teknolojinin ve geliştirilmiş uygulamaların her geçen gün daha da fazla karşımıza çıktığı internet dünyasında, yazılımcıların gözdesi hala bu program olarak biliniyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   En İyi Kaliteli Notebook Bilgisayar Fiyatları

Java 1995’te Yayınlandı

java
java

23 Mayıs 1995 tarihinde yayınlanan program, web sitelerinin temelini attı. Günümüzde, webmasterların da çokça bulunduğu bilinirken, Java tüm bu yazılımcılara ilham kaynağı oldu. Bu meşhur program ile ortaya çıkan sektör, ilerleyen yıllarda daha farklı, daha gelişmiş ve daha alternatifli seçenekler ile de devam etti. C# dilinin öncüsü olarak kabul edilen Java, yine de bu çeşitliliğe rağmen popülerliğinden hiçbir şey kaybetmedi.

İlginizi Çekebilir: Google 1 Temmuz’da Sözlü Savunma Verecek

 

Dev firmaların programlama dilini yazmalarını sağlayan uygulama, günümüzde Google, Uber, Spotify, Netflix ve LinkedIn gibi dünyanın en meşhur şirketlerinde kullanılıyor.

En popüler programlara dilleri arasında 1995 yılından bu yana aralıksız olarak bulunmayı başaran marka, 5 yıldan fazladır  herhangi bir gelişmeye başvurmadı. Fakat bu durum bile, programlama dilinin hala en çok kullanılan uygulamalardan biri olduğu gerçeğini değiştirmiyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   OnePlus Mart ayında duyuracağı modeller sızdırıldı

Adeta bir çağ açıp kapatan, kullanıcılarının 25 yıldır birçok özelliğinden faydalandığı Java, 1995 yılından beri internet alemini baştan yaratan bir marka olarak biliniyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz