İşte karşınızda sürücüsüz traktör! Satış fiyatı ne kadar?

0
14

Sürücüsüz yani otonom elektrikli otomobillere son zamanlarda çok fazla rastlamaya başladık. Tesla firması otonom sürüş teknolojisi için oldukça büyük katkılar yaptı. Bu katkılarla beraber diğer firmalar da teknolojiyi kullanmaya başladı. Genelde otonom sürüş teknolojisini otomobillerde görüyoruz. Ancak bu sefer Monarch firması otonom ve elektrikli bir traktör piyasaya sürdü.


Otomobillerin yanında iş makineleri de çevreyi oldukça kirletiyor. Çevre kirliliğinin yanında bir de dünyadaki fosil yakıtların hızla tükenmesine yol açıyor. Monarch firması tarafından satışa çıkarılan yeni elektrikli ve otonom sürüş teknolojili traktör, oldukça iş görecek gibi duruyor. Zaten elektrikli motora sahip olduğu için dizel traktörlerden iki kat daha fazla tork sağlayabiliyor. 55 kW (70 beygir) gücünde olan elektrikli traktör, oldukça geniş bir yapay zeka teknolojisine sahip.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Tesla araçların kullanımı Çin'de kısıtlandı!

Traktörün fiyatı ise 50 bin dolar olarak belirlenmiş. Şimdilerde sadece yurt dışında satışta olan bu traktör, ileride ülkemize de gelebilir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz