iPhone’da Gece Modu Nasıl Kullanılır?

0
iPhone'da Gece Modu Nasıl Kullanılır
iPhone'da Gece Modu Nasıl Kullanılır

Bu yazımızda size iPhone’da gece modu nasıl kullanılacağını öğretmeye çalışacağız. Gece modu, fotoğraf çekerken daha fazla ışık yakalamak için yeni iPhone kameralarındaki daha büyük sensörü kullanan otomatik bir özelliktir. Daha büyük bir sensör gerektirdiği için gece modu yalnızca iPhone 11 serisi ve üzeri cihazlarda kullanılabilir. Işık modu, iPhone 11 ve 11 Pro modellerindeki yeni geniş açılı kameradan yararlanan otomatik bir ayardır. Daha fazla ışığa izin veren daha büyük bir sensörle donatılmıştır ve düşük ışıkta daha parlak fotoğraflar çekilmesini sağlar.

Gece modu, gece modu çekimleri oluşturmak için makine öğrenimi ve A13 işlemcideki nöral motorla birlikte yeni sensörü kullanır. Gece modu etkinleştirildiğinde, “iPhone”daki kameralar mevcut ışık miktarını analiz eder ve “iPhone” kare sayısını seçer. Ardından kamera belirli bir süre boyunca bir dizi resim çeker, örneğin B. bir saniye, üç saniye, beş saniye veya bazı durumlarda daha uzun. Aşağıda iOS 16’da gece modunu kullanma adımlarından bahsettik.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   En İyi Webcam Önerileri 2022
iPhone'da Gece Modu
iPhone’da Gece Modu

iPhone’da Gece Moduyla Nasıl Fotoğraf Çekilir?

Adım 1: Kamera uygulamasını açın

Adım 2: Küçük beyaz oka tıklayın, kamera modülünün üstünde ve ortada oturuyor.

Adım 3: Gece Modu düğmesine tıklayın. Aya benziyor ve sağdan ikinci düğme.

Adım 4: Gece Modunu ayarlayın.

Adım 5: Fotoğraf çekin.

Adım 6: Gece Modunun çalışabilmesi için fotoğraf çekilene kadar sabit tutun.

Adım 7: Fotoğrafı kontrol edin.

iPhone Gece Modu ile fotoğraf çekme hakkındaki makalemizin size yardımcı olacağını ve tüm sorunlarınızı çözeceğini umuyoruz. Gece modunu kullanmak aslında iPhone’unuzdan oldukça fazla güç gerektirir. Daha büyük sensörü, makine öğrenimi algoritmalarıyla ve yeni iPhone serisinde bulunan yeni A13 işlemciyle birleştirir. iPhone’da gece modunu nasıl etkinleştireceğinizi ve kullanacağınızı bilmek istiyorsanız, yukarıda belirtilen adımları izleyin.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz