iPhone’da Mobil Veri Kullanımı Nasıl Kontrol Edilir?

0
iPhone'da Mobil Veri Kullanımı Nasıl Kontrol Edilir
iPhone'da Mobil Veri Kullanımı Nasıl Kontrol Edilir

Bu yazımızda size iPhone’da mobil veri kullanımı nasıl izleyeceğinizi öğretmeye çalışacağız. iOS işletim sistemi, belirli bir süre boyunca ne kadar veri kullandığınızı ve her uygulamanın toplamda ne kadar veri kullandığını bilmenizi sağlayan yerleşik bir mobil veri kullanım izleyicisine sahiptir. Ayrıca, kişisel erişim noktasının aldığı veri miktarını göstermektedir. Günlük veya haftalık olarak ne kadar veri tükettiğinizi tam olarak görmek mümkün olmasa da, basit bir geçici çözüm size istediğiniz bilgiyi sağlayabilir. iPhone’unuzda veya başka bir iOS cihazında ne kadar veri kullandığınız konusunda her zaman endişelenen insanlardan biri misiniz?

Operatörünüzün faturalandırma dönemi sona ererken, siz veya bir aile üyesi, veri sınırınıza ulaşmak ve korkunç ek ücretlerle yüzleşmek üzere misiniz? İyi haberler var. iOS 13 dahil olmak üzere Apple işletim sisteminin en son sürümlerinde Apple, veri kullanımınızla ilgilenmeyi ve azaltmak için adımlar atmayı her zamankinden daha kolay hale getiriyor. Aşağıda iOS 16’da veri kullanımı bilmek için gereken adımlardan bahsettik.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Xiaomi Mi 11T serisinin tanıtım tarihi belli oldu!
iPhone'da Mobil Veri Kullanımı
iPhone’da Mobil Veri Kullanımı

iOS 16’da Hücresel Veri Kullanımı Nasıl Kontrol Edilir?

Adım 1: iPhone ayarlarınızı açın.

Adım 2: “Hücresel” yazan bölüme tıklayın.

Adım 3: Bu ekranda “Geçerli Dönem” yazan bir bölüm göreceksiniz.

Adım 4: Cari Dönem’in sağındaki sayı, ne kadar veri kullandığınızı gösterir. Bunun altında, altında bir sayı olan farklı uygulamalar göreceksiniz. Bu, her uygulama için ne kadar veri kullandığınızı göstermektedir. Bir uygulamanın hücresel veri kullanmasını önleyebilmek için her uygulamanın yanındaki yeşil düğmeyi de kapatabilirsiniz.

Adım 5: “Geçerli Dönem”inizin ne olduğundan emin değilseniz, bu ekranın sonuna kadar kaydırın.

Adım 6: Burada, “İstatistikleri Sıfırla”nın altında, bir tarihle birlikte “Son Sıfırlama” terimini göreceksiniz. “Geçerli Dönem” veri kullanım numaranız bu tarih ile başlar.

Adım 7: Veri kullanımınızı hücresel fatura döneminizle ilgili olarak ölçmeye çalışıyorsanız, veri kullanımınızın “Geçerli Dönemini” sıfırlayacak olan “İstatistikleri Sıfırla” seçeneğine tıklayabilirsiniz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Microsoft Öğrenci İndirimi Nasıl Alınır? [GÜNCEL]

Adım 8: Açıldığında tekrar “İstatistikleri Sıfırla”ya tıklayın ve işiniz bitti!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz