Apple, 2023’te Apple TV+ Hizmetinde Reklam Alanı Satmak İstiyor

0
Apple, 2023'te Apple TV+ Hizmetinde Reklam Alanı Satmak İstiyor
Apple, 2023'te Apple TV+ Hizmetinde Reklam Alanı Satmak İstiyor

Apple’ın medya ajansı ve ağ yöneticileriyle Apple TV+ yayın hizmetinde reklam alanı satma olasılığı hakkında, belki de önümüzdeki yıl kadar erken bir tarihte görüştüğü bildiriliyor. MacRumors’un bildirdiğine göre, teknoloji devinin reklam şefi Todd Teresi, holding şirketi yöneticileriyle video reklam alanı satmak için toplantılara öncülük etti ve DigiDay’e atıfta bulundu.

İsimsiz bir kaynağa atıfta bulunan rapor, Apple’ın dördüncü çeyrekte bir ajansın ağından müşteri dolarlarını bir kenara koymasını istemediğini ve reklam süresinin 2023’ün başlarında kullanılabileceğini öne sürüyor. Rapora göre Apple, reklamlarını daha fazla uygulama ve hizmete genişleterek reklam gelirini yılda 4 milyar dolardan iki haneli rakamlara çıkarmayı hedefliyor ve Apple yöneticileri TV+’ı kullanılmayan potansiyele sahip olarak görüyor. Şu anda şirketin reklam spotları, iPhone, iPad ve Mac’te App Store’daki uygulamaların yanı sıra Haberler ve Hisse Senetleri uygulamalarında görüntülü reklamlara yayılmıştır.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Xiaomi Mi 10 Pro Plus işlemcisi belli oldu
Apple Apple TV+ Hizmetinde Reklam Alanı Satmak İstiyor
Apple Apple TV+ Hizmetinde Reklam Alanı Satmak İstiyor

Rapora göre, Apple ayrıca MLB Friday Night Baseball yayınları sırasında reklamlarla Apple TV+ üzerinden gelir elde ediyor, ancak bu reklamlar MLB tarafından satılıyor. 2023’te, hem Apple hem de MLS tarafından paylaşılan reklam alanı ve sponsorluk anlaşmalarıyla önümüzdeki 10 yıl boyunca Major League Soccer’ın özel evi olacak. Mayıs ayında Apple’ın hizmetlerden sorumlu kıdemli başkan yardımcısı Eddy Cue’nun, akış ve reklamcılığa daha fazla odaklanmak için hizmet yönetimini yeniden yapılandırdığı bildirildi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz