iPhone ve iPad’de Tüm Safari Sekmeleri Aynı Anda Nasıl Kapatılır?

0
iphone sekmeleri aynı anda kapatma
apple aynı anda tüm sekmeleri kapat

iPhone yazılımında gizlenmiş bazı harika ipuçları ve püf noktaları var. İster üçüncü taraf uygulaması olmadan bir belge tarıyor olun, ister arkadaki Apple logosunu başka bir düğme olarak kullanıyor olun, içinde işleri biraz daha kolaylaştıran harika mücevherler var. Bu günlerde telefonlarımıza yapışmış durumdayız.

Sosyal medya beslemelerimize göz atmaktan haberleri okumaya kadar, cihazlarımızın dikkatimizi çekmek için yapamayacağı pek bir şey yok. Ve bir iPhone kullanıyorsanız, Safari web tarayıcınızın son birkaç gün, hafta ve hatta aylarda ziyaret ettiğiniz çeşitli web siteleriyle açık birden fazla sekmesi olması ihtimali vardır.

Hangi sekmeleri açtığınızın izini kaybettiyseniz ve sadece baştan başlamak istiyorsanız, iPhone’unuzdaki tüm açık Safari sekmelerini bir kerede kapatabilirsiniz. Düzinelerce Safari sekmesi açıyoruz ve çoğu zaman olduğu gibi bırakıyoruz. Sonuç olarak, kafa karışıklığına neden olabilir ve hatta tarayıcınızı veya iPhone’unuzu yavaşlatabilir. Ayrıca seksen tane açık sekmeniz varsa, bunları tek tek kapatmak zahmetli olacaktır. Web sitelerini iPhone’un Safari tarayıcısında açtığınızda, web sayfaları tarayıcı penceresi yerine kendi ayrı tarayıcı sekmelerinde açılır.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Volkswagen ülkemizde fabrika açacak mı? İşte son detaylar

iPhone ve iPad’de Tüm Safari Sekmeleri Aynı Anda Kapatma

  1. Safari’yi açın.
  2. İki kare ile gösterilen “Sekmeler” simgesine uzun basın. iPhone’larda, dikey modda tarayıcının altında veya yatay modda en üsttedir. iPad’de en üsttedir.
  3. Tüm sekmeleri kapat’ı seçin.

Alternatif olarak, tarayıcı penceresi görünümünü getirmek için Sekmeler simgesine bir kez dokunabilir ve ardından aynı Tüm Sekmeleri Kapat arayüzünü getirmek için “Bitti”ye uzun basabilirsiniz. Hepsi bu kadar. Safari, şu anda kaç sekmenin açık olduğunu size söyleyecek ve Tüm sekmeleri kapat seçeneğine dokunduktan sonra her birini kapatacaktır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz