Elon Musk, Twitter’da %9,2 pasif hisse satın aldı

0
elon musk twitter
elon musk twitter

Bugün yayınlanan yakın zamanda yayınlanan bir dosyaya göre Tesla ve SpaceX’in CEO’su Elon Musk, Twitter’ın %9,2’sini satın aldı. Dosyaya göre, Elon Musk artık sosyal medya devinde hisseye sahip ve şu anda şirketin en büyük hissedarlarından biri, hatta Twitter’ın önceki CEO’su Jack Dorsey’i bile geride bırakıyor.

Bloomberg, milyarder CEO Elon Musk’ın satın alma işlemini 14 Mart’tayaptığını ve şu anda Twitter’ın en büyük hissedarlarından biri olduğunu bildirdiElon Musk artık Twitter’da %9,2 hisseye sahipken, Twitter’ın kurucusu Jack Dorsey %2,25 hisseye sahip. Twitter’ın hissesi piyasa öncesi işlemlerde %25 artarak 49.09$’a yükseldi.

CNBC, Musk’ın Twitter hisselerinin Cuma günkü kapanış fiyatlarına göre yaklaşık 2,89 milyar dolar değerinde olduğunu söylüyor. Musk’ın hisseleri pasif hisseler olarak sınıflandırılır, bu da bunun uzun vadeli bir yatırım olduğu anlamına gelir ve Musk, kısa vadeli fiyat dalgalanmalarından ve piyasa zamanlamasından kâr elde etmek istemez. Hisse ayrıca milyardere Twitter’ın geleceğini şekillendirme şansı veriyor ve Musk Twitter’da konuşma özgürlüğü hakkında çoktan bir anket yaptı.

Ertesi gün Musk, “Twitter’ın fiili kamu kent meydanı olarak hizmet ettiği göz önüne alındığında, ifade özgürlüğü ilkelerine bağlı kalmamak demokrasiyi temelden baltalıyor. Ne yapılmalı?” Twitter’daki hisseyi satın aldıktan sonra sorulan soruya, Musk’ın önerildiği gibi yeni bir platform istemeyebileceği, ancak üzerinde bazı değişiklikler yapabileceği açık.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Vivo X50 serisi ne zaman satışa çıkacak ?

Bu Sizi Nasıl Etkileyecek?

Bunun Twitter kullanıcılarını nasıl etkileyeceğini söylemek zor, ancak aynı şeylerin çoğu şimdilik kalmalı. Musk’ın satın alması şirketin birkaç yeni politika uygulamasına yardımcı olabilir, ancak neyin değişebileceğini söylemek ve tahmin etmek zor. Elon Musk, Twitter hesabını geçmişte Tesla ve SpaceX şirketlerini tanıtmak için kullandı ve Tesla’nın herhangi bir resmi pazarlama bütçesi olmadığı göz önüne alındığında, şirketlerinin itibarını artırmanın en etkili yollarından biri bu.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz