Online Bir İşe Nasıl Başlanır?

0
işe başlama
online işe başlama

Online bir işletmeyi yönetmenin kesinlikle bir çekiciliği vardır, ancak aynı zamanda kendi zorlukları da vardır. Gerçek şu ki, herhangi bir türde bir işe başlamak çok fazla iş gerektirir. Esasen online, işletmeleri ve tüketicileri birbirine bağlamanın bir yoludur. Bu, dünyanın herhangi bir yerinden herhangi biriyle iletişim kurmanıza izin veren son derece etkili bir araçtır. Bir işe başlamak, hala doğru müşterileri doğru ürünlerle eşleştirmekle ilgilidir.

Birçok kişi şimdiden girişimciliğe adım attı. Doğru fikirlere sahipseniz ve çaba harcarsanız, siz de aynısını yapabilirsiniz. Hayatınızı değiştirebilecek basit bir numara değil. Online bir iş kurmak bu şekilde çalışmaz. Bunun yerine, yaşam tarzınıza uyan bir ürün fikri veya online iş fikri bulmanıza yardımcı olmak için günlük işinizden ayrılmadan takip edebileceğiniz bir dizi kolay online iş fikrini bir araya getirdik. Aşağıda online bir iş kurma adımları verilmiştir.

Online İşe Başlama

Bir İhtiyacı Karşılayan Bir İşe Başlayın

Yeni başlayan çoğu insan, önce bir ürün, sonra bir pazar arama hatasına düşer. Başarı şansınızı artırmak için bir pazarla başlayın. İşin püf noktası, bir soruna çözüm arayan ancak pek fazla sonuç bulamayan bir grup insan bulmaktır. İnternet bu tür pazar araştırmalarını kolaylaştırır:

 • İnsanların hangi soruları sorduğunu ve hangi sorunları çözmeye çalıştıklarını görmek için online forumları ziyaret edin.
 • Birçok kişinin aradığı, ancak diğer sitelerle çok fazla rekabetin olmadığı anahtar kelimeleri bulmak için anahtar kelime araştırması yapın.
 • Sitelerini ziyaret ederek ve talebi karşılayabilmek için neler yapıldığını not alarak potansiyel rakiplerinize göz atmanız gerekir. Daha sonra öğrendiklerinizi kullanabilir ve halihazırda var olan bir pazar için bir ürün yaratabilirsiniz ve bunu rekabetten daha iyi yapabilirsiniz.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   ABD’de Beyin Yiyen Amip Vakası Herkesi Korkutuyor!

Satılan Bir Kopya Yazın

Ziyaretçilere geldikleri andan satın alma yaptıkları ana kadar satış sürecinde yol gösteren, kanıtlanmış bir satış kopyası formülü vardır:

 1. Etkileyici bir başlıkla ilgi uyandırın.
 2. Ürününüzün çözdüğü sorunu tanımlayın.
 3. Bu sorunun bir çözücüsü olarak güvenilirliğinizi oluşturun.
 4. Ürününüzü kullanan kişilerin referanslarını ekleyin.
 5. Ürün ve kullanıcıya nasıl fayda sağladığı hakkında konuşun.
 6. Bir teklif yapmak.
 7. Güçlü bir garanti verin.
 8. Aciliyet yaratın.
 9. Satış isteyin.

Metniniz boyunca, ürün veya hizmetinizin insanların sorunlarını nasıl çözebileceğine veya hayatlarını nasıl iyileştirebileceğine odaklanmalısınız. Bir müşteri gibi düşünün ve kendinize “Benim için ne var?” diye sorun.

Online
online iş imkanları

Web sitenizi Tasarlayın ve Oluşturun

Pazarınız ve ürününüz olduğunda ve satış sürecinizi tamamladığınızda, küçük işletme web tasarımlar için hazırsınız. Basit tuttun. Birinin dikkatini çekebilmek için beş saniyeden az süreniz var; aksi halde gitmiş olacaklar ve bir daha asla görülmeyeceksiniz. Akılda tutulması gereken bazı önemli ipuçları:

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Kan Tahlilleri ve Anlamları

Beyaz Bir Arka Plan Üzerinde Bir veya İki Düz Yazı Tipi Seçin

 1. Gezinmenizi net ve basit ve her sayfada aynı yapın.
 2. Yalnızca mesajınızı zenginleştiriyorlarsa grafik, ses veya video kullanın.
 3. E-posta adreslerini toplayabilmek için bir abonelik teklifi ekleyin.
 4. Satın almayı kolaylaştırın: potansiyel müşteri ile ödeme arasında en fazla iki tıklama.
 5. Web siteniz online vitrininizdir, bu nedenle onu müşteri dostu yapın.

Hedeflenen Alıcıları Sitenize Çekmek İçin Arama Motorlarını Kullanın

Tıklama başına ödeme reklamcılığı, yeni bir siteye trafik çekmenin en kolay yoludur. Trafiğin size organik olarak gelmesini beklemeye göre iki avantajı vardır. Birincisi, PPC reklamları arama sayfalarında hemen görünür ve ikincisi, PPC reklamları farklı anahtar kelimeleri, başlıkları, fiyatları ve satış yaklaşımlarını test etmenize olanak sağlar. Yalnızca trafik elde etmekle kalmaz, ayrıca en iyi, en çok dönüşüm sağlayan anahtar kelimelerinizi keşfedebilmek için PPC reklamlarını da kullanabilirsiniz. Daha sonra, organik arama sonuçlarında sıralamanıza yardımcı olacak metin ve kodunuzdaki anahtar kelimeleri sitenize dağıtabilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz