iPhone, iPad ve Mac’te Siri Sesini Nasıl Değiştirirsiniz?

0
iPhone, iPad ve Mac'te Siri Sesini Nasıl Değiştirirsiniz?
iPhone, iPad ve Mac'te Siri Sesini Nasıl Değiştirirsiniz?

Siri sesi nasıl değiştirilir? “Hey Siri”- Apple kullanıcıları bu iki kelimeye çok aşinadır. Siri, Apple’ın kullanıcılar tarafından verilen isteklere göre önerilerde bulunabilen, soruları yanıtlayabilen ve eylemler gerçekleştirebilen akıllı asistanıdır. Siri, sürekli kullanım yoluyla kullanıcının bireysel dil kullanımına, aramalarına ve tercihlerine uyum sağlayabilir.

Ancak en iyi yanı, Siri’nin sesinde, aksanında ve cinsiyetinde bile değişiklikler yapabilmenizdir. Sadece ayarlarla biraz oynamanız gerekiyor. Ancak nereden başlayacağınızdan emin değilseniz endişelenmeyin. Bu makale, hem iOS hem de macOS’ta Siri’nin sesini değiştirmek için size adım adım yol gösterir.

İOS’ta Siri Sesi Nasıl Değiştirilir?

Aşağıda belirtilen adımları izleyerek iPhone ve iPad’de Siri’nin sesini kadın veya tam tersi olarak değiştirebilirsiniz. Ayrıca, iPhone’unuzda ayarladığınız Dil, Apple saatinizdeki Siri tarafından da kullanılacaktır. İşte iPhone ve iPad’de Siri sesini nasıl değiştireceğiniz:

 1. Ayarlara gidin ve “Siri ve Ara”yı seçin.
 2. Şimdi, “Siri’nin sesi” üzerine dokunun. Burada size dört seçenek gösterilecek.
 3. Her seçeneğe dokunmak, size yeni Siri sesini önizleme şansı verecektir. Dokunduğunuzda “Merhaba, ben Siri. Kullanmamı istediğiniz sesi seçin”.
 4. Son olarak, kullanmak istediğiniz tercih edilen ses seçeneğini seçin. Daha sonra indirilecek ve otomatik olarak kaydedilecektir.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Twitter, İfadelerin Kontrolünüzde Olduğu Yeni Gizlilik Özelliğini Test Ediyor

Ayrıca Avustralya, İngiliz, Hint, İrlanda ve Güney Afrika aksanları da dahil olmak üzere çeşitli aksanlar arasından seçim yapabilirsiniz.

MacOS’ta Siri Sesi Nasıl Değiştirilir?

Mac’te Siri’nin sesini değiştirmek daha da kolay. Mac’te Siri sesini dişi olarak veya tam tersini nasıl değiştireceğiniz aşağıda açıklanmıştır:

 1. Ekranınızın sol üst köşesinde bulunan Apple menüsüne gitmeniz yeterlidir.
 2. Ardından Sistem tercihlerini açın.
 3. Ardından, Siri’yi seçin.
 4. Son olarak, kullanmak istediğiniz sesi seçin.
iPhone, iPad ve Mac'te Siri Sesi Değiştirme
iPhone, iPad ve Mac’te Siri Sesi Değiştirme

Siri Dili Nasıl Değiştirilir?

Siri dilini bile değiştirebilirsiniz; bu, pratiklerinizi Fransızca veya İspanyolca gibi belirli bir dil için sürdürmek istiyorsanız harikadır.

 1. Ayarlar’a gidin ve Siri ve Ara’yı seçin.
 2. Şimdi Dil’i seçin. Fransızca, İspanyolca, Rusça, Çince, İtalyanca vb. dahil olmak üzere seçebileceğiniz bir düzine dil vardır.
 3. Siri’nin kullanmasını istediğiniz Dile dokunun.
 4. Bu dillerde de komutlar verebileceğinizi unutmayın. Ancak, Siri’den doğru bir yanıt almak için ilgili Dilde verimli olmanız gerekir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz