Hey Siri Kullanarak iPhone veya iPad Nasıl Yeniden Başlatılır?

0
Hey Siri Kullanarak iPhone veya iPad Nasıl Yeniden Başlatılır
Hey Siri Kullanarak iPhone veya iPad Nasıl Yeniden Başlatılır

Siri, Apple’ın sesle kontrol edilen kişisel asistanıdır ve kendisi birkaç yıldır buralarda. Asistan ilk olarak iPhone 4S’de göründü, ancak Siri ayrıca iPad, iPod touch, Apple Watch, AirPods, HomePod ve Mac’te (macOS Sierra ve üstü) kullanılabilir – macOS’ta Siri kılavuzumuza göz atın. Siri yaşla birlikte gelişti. Zekası arttı ve becerileri genişledi. Ayrıca Amazon’un Alexa ve Google Asistanına ayak uydurmak zorunda kaldı. Bu makale, Hey Siri Kullanarak iPhone veya iPad’in nasıl yeniden başlatılacağı hakkındadır.

Artık, cihazdaki düğmelere basmanın olağan yöntemlerinden herhangi birini gerektirmeyen, tamamen eller serbest bir cihaz yeniden başlatma deneyimi sunan Siri’nin yardımıyla iPhone’u yeniden başlatabilirsiniz. Bu, yalnızca sesli komutlar olduğu için kolaylık sağlamak için harika bir özelliktir, aynı zamanda, yapamadıkları veya düğmeler olmadığı için herhangi bir düğmeye basmak veya cihazdaki herhangi bir donanım düğmesini kullanmak zorunda kalmadan iPhone’larını yeniden başlatması gereken kullanıcılar için de harika bir özelliktir. Aşağıda, Siri’yi kullanarak iPhone/iPad’i yeniden başlatma adımlarından bahsettik.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Facebook, COVID-19 aşısını nereden alacağınızı bulmayı daha kolay hale getiriyor
Hey Siri Kullanarak Nasıl Yeniden Başlatılır
Hey Siri Kullanarak Nasıl Yeniden Başlatılır

iPhone/iPad’i Yeniden Başlatmak için Siri Nasıl Kullanılır?

Sesli yardımcıyı “Hey Siri” ile veya yan düğmeyi kısaca basılı tutarak çağırmanız yeterlidir. Ardından, “iPhone’umu yeniden başlat” veya “iPad’imi yeniden başlat” deyin.

İPhone’u Siri ile Yeniden Başlatma hakkındaki makalemizin size yardımcı olacağını ve tüm sorunlarınızı çözeceğini umuyoruz. Tabii ki, iPhone’unuzu yeniden başlatmanın çeşitli başka yolları da vardır; ses seviyesini basılı tutma sırasına basarak zorla yeniden başlatmaya, iPhone’u Ayarlar aracılığıyla kapatmaya, güç düğmeleriyle yeniden başlatmaya kadar. Cihaz kapatılıp yeniden başlatıldığında tekrar açılacaktır. Ancak iPhone’unuzu Siri komutuyla nasıl yeniden başlatacağınızı bilmek istiyorsanız, iPhone’unuzu yeniden başlatmanın en iyi yollarından biri Siri’dir, ardından yukarıda belirtilen adımları izleyin.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz