Android’de Ağ Ayarları Nasıl Sıfırlanır?

0
216

Merhaba tekno bilim adamı takipçileri; Android şu anda en iyi ve en popüler mobil işletim sistemi olsa da, kusurları da yok değil. Diğer herhangi bir mobil işletim sistemiyle karşılaştırıldığında, Android’de daha fazla hata var. Ağ seçenekleri her zaman Android’in sorunlu bir parçası olmuştur. Android kullanıcıları, yavaş internet bağlantısı, WiFi’nin Android’de gösterilmemesi ve daha sık ya da hiç gösterilmemesi gibi sorunlarla uğraşıyor.

Kabul edelim, internet bugün hayati bir şey ve eğer telefonumuz WiFi’ye bağlanmazsa, sonunda dünyanın geri kalanından kopuk hissediyoruz. Dolayısıyla, Android cihazınızın WiFi’ye bağlanmadığını yeni fark ettiyseniz veya internet hızınız çok yavaşsa, burada birkaç yardım bekleyebilirsiniz.

Android akıllı telefonunuzun “Ağ Ayarları Sıfırla” olarak bilinen bir seçeneği vardır. Bu özellik, WiFi ağları, mobil veriler ve Bluetooth ile ilgili sorunların üstesinden gelmenize yardımcı olur. Android’de ağ ayarlarının sıfırlanması, ağla ilgili tüm ayarları orijinal durumlarına geri getirir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Evde Yapabileceğiniz 4 Hobi
Ağ Ayarları
Android ağ ayarları

Android’de Ağ Ayarlarını Sıfırlama Adımları

Bununla birlikte, diğer tüm yöntemler işe yaramazsa, ağ ayarlarını sıfırlamalıdır. Ağ ayarlarınızı Android’de sıfırlarsanız, WiFi, BlueTooth, VPN, Mobil Verilerinizi en baştan sıfırdan kurmanız gerekir.

Bu makale, bir Android akıllı telefonda ağ ayarlarının nasıl sıfırlanacağına dair ayrıntılı bir kılavuzu paylaşacaktır. Hadi kontrol edelim.

Adım 1. Her şeyden önce, Android akıllı telefonunuzda Ayarlar’ı açın.

Adım 2. Ayarlar sayfasında aşağı kaydırın ve sisteme dokunun. ”

Adım 3. Sistem sayfasında aşağı kaydırın ve “Sıfırla” seçeneğine dokunun.

Adım 4. Sonraki sayfada, “Ağ Ayarlarını Sıfırla” seçeneğine dokunun.

Adım 5. Şimdi ekranın altında bulunan “Ağ Ayarlarını Sıfırla” seçeneğine dokunun.

Adım 6. Onay sayfasında, “Ağ Ayarlarını Sıfırla” seçeneğine tekrar dokunun.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz