Android’den iPhone’a WhatsApp Sohbetleri Aktarma Nasıl Yapılır?

0
24550

Teknoloji HaberleriTeknoloji Rehberi  ailesi olarak bu yazıda sizlere Oldukça kolay 3 yöntemi ele aldığımız Android’ten iPhone’a WhatsApp sohbetleri aktarma işlemi nasıl yapılır bundan bahsettik.

WhatsApp mesajlaşma uygulaması günümüzde en çok kullanılan mesajlaşma uygulaması haline geldi. Hal böyle olunca oradaki mesajlarımız büyük bir önem taşıyor. WhatsApp verilerinizi kaybetmemek adına yedekleme yapsa da işletim sistemi değişimlerinde bu yedekleri saklamıyor.

Whatsapp Yedekleme Nasıl Yapılır?Android’den iPhone telefonlara geçiş yaparken uygulamadaki mesajlar, fotoğraflar vb. veriler geçiş sonrası, WhatsApp konuşmaları Android’ten iPhone’a aktarma sırasında beklenmedik problemler ortaya çıkabiliyor.

1. WhatsApp Mesajlarını Android’ten iPhone’a E-Posta Yoluyla Aktarma 

 Android’den iPhone’a WhatsApp sohbetleri aktarma için aşağıda verilen adımları uygulayın:

iPhone android WhatsApp mesaj aktarmak için kullanabileceğiniz yöntemlerden biri Eposta Sohbet yöntemidir. Bu yöntem yalnızca 4 adımlarla kullanımı basittir. Eğer birkaç konuşma aktarmak için arıyorsanız, o zaman bu sizin için doğru bir yöntemdir. Aşağıda iPhone’a Android’den WhatsApp nasıl aktarılacağı gösteren adımlardır.

Adım 1- Bu yöntem mesajları aktarmak için kullanacağınız oldukça basit E-posta sohbet yönetimidir. 4 adımdan oluşan bu yöntem tüm yapmanız gereken WhatsApp uygulamasını açmak ve mesajlarınızı eski telefonunuza yedeklemektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Turkcell Superbox Nedir

Adım 2- Android telefonunuzdan Ayarlar > Sohbetler > Sohbet Geçmişi > Sohbeti e-postala gidin. İstediğiniz sohbetleri yedeklemeyi seçin ve tek tek mail adresinize gönderin. Mail adresinizi iPhone telefonunuzda da açmayı unutmayınız. aha sonra WhatsApp uygulamasını Android cihazınızdan kaldırabilirsiniz.

Adım 3- iPhone da kurduğunuz maili açın. Daha sonra WhatsApp uygulamasını App Store dan indirin. Kurulum tamamlandığında otomatik olarak yedeklemeyi bulacaktır. Daha sonra sadece mesajları geri yüklemeyi seçmeniz gerekiyor.

2. WhatsApp Mesajlarını Android’ten iPhone’a Google Drive Yoluyla Aktarma 

WhatsApp mesajlarınızı kolay bir yöntemi de google drive ile yedekleyebilirsiniz. Android telefon kullanıcıları sohbetlerinin günlük, haftalık veya aylık yedekleme seçenekleriyle sohbetlerini yedeklemeyi yapabildiğini muhtemelen biliyordur.

Ayarlar > Sohbetler > Sohbet yedeği gidin. Android telefonunuzda kurulu olan mail adresinize bağlı drive hesabınızı açın ve istediğiniz sohbetlerin yedeklerini alın. Daha sona iPhone cihazınızda google drive hesabınıza bağlı olan mailinizi açın. Mailinizi açtıktan sonra WhatsApp uygulamasını kurarken  yüklerken yedeklemeyi geri yüklemenizi sağlayacak bir seçenek göreceksiniz. WhatsApp mesajlarınızı yeni iPhone’unuza aktarmak için Geri Yükle’ye dokunmanız yeterlidir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Oppo Find X3 Lite detayları sızdırıldı!

3.WhatsApp Konuşmalarını Android’den iPhone’a “Android WhatsApp To IPhone Transfer” Uygulaması Kullanarak Aktarma,

Öncelikle bilgisayarınıza “Android WhatsApp To IPhone Transfer” programını indirmeniz gerekiyor. Uygulamayı buradan indirebilirsiniz.

İndirme işlemi tamamlandıktan sonra hem android cihazınız da hem iPhone telefonunuz da yapmanız gereken birkaç ayar bulunuyor. Programı açmadan önce bu ayarları yapın. Android telefonunuzdan USB hata ayıklamayı açın.  iPhone’unuzda iCloud Yedek ve iPhone’unumu Bul’u kapatın.

Artık yedekleme işlemine geçebiliriz. Android telefonunuzu USB kablosuyla bilgisayarınıza bağlayın. ve program otomatik olarak başlatın. Daha sonra karşınıza WhatsApp’ın sürümünün düşürülmesi gerektiğini belirten bir uyarı çıkıyor. Tamam’a tıklamadan önce WhatsApp konuşmalarınızın yedeğini Ayarlar>Sohbet Ayarları>Yedekle seçeneğiyle alıyorsunuz. Onayı verdiğinizde kısa bir indirme gerçekleşiyor.

Android WhatsApp To IPhone Transfer Uygulaması Yedekleme Anlatım Görseli
Android WhatsApp To IPhone Transfer Uygulaması Yedekleme Anlatım Görseli

Android WhatsApp To IPhone Transfer Resimli Anlatım