Android’den iPhone’a WhatsApp Sohbetleri Aktarma Nasıl Yapılır?

0

Teknoloji HaberleriTeknoloji Rehberi  ailesi olarak bu yazıda sizlere Oldukça kolay 3 yöntemi ele aldığımız Android’ten iPhone’a WhatsApp sohbetleri aktarma işlemi nasıl yapılır bundan bahsettik.

WhatsApp mesajlaşma uygulaması günümüzde en çok kullanılan mesajlaşma uygulaması haline geldi. Hal böyle olunca oradaki mesajlarımız büyük bir önem taşıyor. WhatsApp verilerinizi kaybetmemek adına yedekleme yapsa da işletim sistemi değişimlerinde bu yedekleri saklamıyor.

Whatsapp Yedekleme Nasıl Yapılır?

Android’den iPhone telefonlara geçiş yaparken uygulamadaki mesajlar, fotoğraflar vb. veriler geçiş sonrası, WhatsApp konuşmaları Android’ten iPhone’a aktarma sırasında beklenmedik problemler ortaya çıkabiliyor.

1. iCareFone Transfer App (iCare Telefon Aktarma Uygulaması) ile WhatsApp Sohbetlerinizi Android’den iPhone’a Aktarın

Transfer WhatsApp Chats from Android to iPhone with iCareFone Transfer App

WhatsApp’ı Android’den iPhone’a taşımak için iCareFone Transfer uygulamasını kullanabilirsiniz. WhatsApp’ı aktarmanın en kolay ve en etkili yolunu sunar. Bilgisayar kullanmana da gerek yok.
iCareFone Transfer uygulamasını kullanarak WhatsApp mesajlarını Android’den iPhone’a aktarmak için aşağıdaki adımları izleyin:

1.Adıminstall the iCareFone Transfer app iCareFone Transfer uygulamasını  iCareFone Transfer uygulamasını Android cihazınıza Google Play Store’dan yükleyin.Uygulamayı başlatın ve Android ve iPhone’u OTG kablosuyla bağlayın. Android cihazınızda bir WhatsApp yedeği oluşturduğunuzdan emin olun.

2. Adım – Uygulamadan “Android’den İos’a” aktarım modunu seçin ve uygulamaya medya dosyalarına erişim sağlamak için “Yetkilendir’i” tıklayın. Ayrıca, iphone’unuza WhatsApp uygulamasını da yüklediğinizden emin olun.

3. adım – Telefon numarası doğrulama işlemini tamamlayın ve ardından “İleri” ye tıklayın.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Macbook'ta Ekran Görüntüsü Nasıl Alınır?

4. Adım – Uygulama artık size aktarabileceğiniz tüm veri türlerini gösterecektir. WhatsApp videoları, fotoğrafları, dosyaları gibi aktarmak istediklerinizi seçebilirsiniz. Bu, yeni iPhone’unuz için depolama alanından tasarruf etmenize yardımcı olacaktır.

5.Adım – Uygulama yedeklemeyi ayıklayacaktır. İşlem tamamlandıktan sonra, tıklayın “Sonraki”.

6.Adım Son olarak, iPhone’unuzun whatsapp’ına giriş yapmanız ve “iPhone’umu Bul” u kapatmanız gerekir. Daha sonra, uygulama aktarım işlemini başlatacaktır.

Nakil tamamlanana kadar bekleyin. Daha sonra iphone’unuzda WhatsApp’ı açın. Tüm sohbetlerin başarıyla aktarıldığını göreceksiniz.

 

2. WhatsApp Mesajlarını Android’ten iPhone’a E-Posta Yoluyla Aktarma 

 Android’den iPhone’a WhatsApp sohbetleri aktarma için aşağıda verilen adımları uygulayın:

iPhone android WhatsApp mesaj aktarmak için kullanabileceğiniz yöntemlerden biri Eposta Sohbet yöntemidir. Bu yöntem yalnızca 4 adımlarla kullanımı basittir. Eğer birkaç konuşma aktarmak için arıyorsanız, o zaman bu sizin için doğru bir yöntemdir. Aşağıda iPhone’a Android’den WhatsApp nasıl aktarılacağı gösteren adımlardır.

Adım 1- Bu yöntem mesajları aktarmak için kullanacağınız oldukça basit E-posta sohbet yönetimidir. 4 adımdan oluşan bu yöntem tüm yapmanız gereken WhatsApp uygulamasını açmak ve mesajlarınızı eski telefonunuza yedeklemektedir.

Adım 2- Android telefonunuzdan Ayarlar > Sohbetler > Sohbet Geçmişi > Sohbeti e-postala gidin. İstediğiniz sohbetleri yedeklemeyi seçin ve tek tek mail adresinize gönderin. Mail adresinizi iPhone telefonunuzda da açmayı unutmayınız. aha sonra WhatsApp uygulamasını Android cihazınızdan kaldırabilirsiniz.

Adım 3- iPhone da kurduğunuz maili açın. Daha sonra WhatsApp uygulamasını App Store dan indirin. Kurulum tamamlandığında otomatik olarak yedeklemeyi bulacaktır. Daha sonra sadece mesajları geri yüklemeyi seçmeniz gerekiyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Mobil Uygulama Pazarlama Stratejileri: Kullanıcı Edinme Taktikleri

3. WhatsApp Mesajlarını Android’ten iPhone’a Google Drive Yoluyla Aktarma 

WhatsApp mesajlarınızı kolay bir yöntemi de google drive ile yedekleyebilirsiniz. Android telefon kullanıcıları sohbetlerinin günlük, haftalık veya aylık yedekleme seçenekleriyle sohbetlerini yedeklemeyi yapabildiğini muhtemelen biliyordur.

Ayarlar > Sohbetler > Sohbet yedeği gidin. Android telefonunuzda kurulu olan mail adresinize bağlı drive hesabınızı açın ve istediğiniz sohbetlerin yedeklerini alın. Daha sona iPhone cihazınızda google drive hesabınıza bağlı olan mailinizi açın. Mailinizi açtıktan sonra WhatsApp uygulamasını kurarken  yüklerken yedeklemeyi geri yüklemenizi sağlayacak bir seçenek göreceksiniz. WhatsApp mesajlarınızı yeni iPhone’unuza aktarmak için Geri Yükle’ye dokunmanız yeterlidir.

4.WhatsApp Konuşmalarını Android’den iPhone’a “Android WhatsApp To IPhone Transfer” Uygulaması Kullanarak Aktarma,

Öncelikle bilgisayarınıza “Android WhatsApp To IPhone Transfer” programını indirmeniz gerekiyor. Uygulamayı buradan indirebilirsiniz.

İndirme işlemi tamamlandıktan sonra hem android cihazınız da hem iPhone telefonunuz da yapmanız gereken birkaç ayar bulunuyor. Programı açmadan önce bu ayarları yapın. Android telefonunuzdan USB hata ayıklamayı açın.  iPhone’unuzda iCloud Yedek ve iPhone’unumu Bul’u kapatın.

Artık yedekleme işlemine geçebiliriz. Android telefonunuzu USB kablosuyla bilgisayarınıza bağlayın. ve program otomatik olarak başlatın. Daha sonra karşınıza WhatsApp’ın sürümünün düşürülmesi gerektiğini belirten bir uyarı çıkıyor. Tamam’a tıklamadan önce WhatsApp konuşmalarınızın yedeğini Ayarlar>Sohbet Ayarları>Yedekle seçeneğiyle alıyorsunuz. Onayı verdiğinizde kısa bir indirme gerçekleşiyor.

Android WhatsApp To IPhone Transfer Uygulaması Yedekleme Anlatım Görseli
Android WhatsApp To IPhone Transfer Uygulaması Yedekleme Anlatım Görseli

Android WhatsApp To IPhone Transfer Resimli Anlatım