Denizbank Hesap Kapatma Nasıl Yapılır?

0
329

Merhaba tekno bilim adamı okuyucuları; Denizbank banka hesabı nasıl kapatılır sorusuna cevap olarak hesabınızın türüne göre farklılık gösterir. Banka bu uygulamaları müşterilerini korumak için gerçekleştirmektedir. Aşağıda banka hesaplarınızı nasıl kapatılabileceğinizi anlatacağız.

Denizbank Hesap Kapatma İşlemi Nasıl Yapılır?

Denizbank hesap kapatma yöntemleri arasındaki en hızlı ve etkili yöntemlerden biri internet bankacılığıdır. Bu yöntem için müşterilerin internet bankacılığı şifresine sahip olması gerekir. Şifresi olmayanlar müşteriler “SIFRE” boşluk bırakıp 4 haneli şifrelerini ve kartlarının ön yüzünde olan son 4 rakam ile birlikte kartın arka yüzünde olan 3 rakamı yazarak 3280’e SMS göndermeleri gerekir.

  • Sonra kullanıcılar internetten Denizbank sitesine girerek sisteme giriş yapmalıdır.
  • Açılan sayfada “Hesaplarım” bölümüne tıklamanız gerekir.
  • Kapatmak istedikleri hesabı seçerek ilerlemeleri gerekir ve alt tarafta yer alan “Hesabı Kapat” butonu tıklamaları gerekir.
  • Hesabınızda borç olmamasına ve tek ana hesap olmaması halinde hesabınız kapanacaktır.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   GİB Portal E-Arşiv Faturamı Ücretsiz Nasıl Kesebilirim?
denizbank
denizbank

Müşteri Hizmetleri Aracılığı ile Denizbank Hesap Kapatma

Denizbank hesap kapatma yöntemleri arasında tercih edilen bir diğer yöntem ise müşteri hizmetlerini arayarak kapatmadır. Ancak bu işlem için müşterilerin en yakın şubeye dilekçe bırakması gerekir. Yani bu yöntem için şubeye gitmeniz gerekir.

Bu yöntem için 0850 222 08 00 numaralı müşteri hizmetlerini aramanız gerekir. Daha sonra talebinizi iletip en yakın Denizbank şubesine dilekçe vermeniz gerekir. Denizbank hesap kapatma talebinizi aldıktan sonra kısa bir süre içinde hesabınızı kapatacaktır.

Denizbank Mobil Uygulama Aracılığı ile Hesap Kapatma

Mobil uygulamasıyla Denizbank banka hesabı kapatma işlemlerini yapabilirsiniz. Bunun için internet bankacılığında kaydınızın olması gerekir. İnternet bankacılığı şifreniz yoksa SMS ve bankanın resmi internet sayfasından edinebilirsiniz. Şifresi olan müşteriler mobil uygulamasına girdikten sonra açılan ekranda menü sekmesine tıklaması gerekir. Karşınıza çıkacak seçeneklerden “Hesaplarım” kategorisine tıklamanız gerekir. Sonra kapatmak istediğiniz hesap seçilmeli ve “Hesabı Kapat” butonuna tıklamanız gerekir. Tıkladıktan sonra anında hesabınız kapatılacaktır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz