iPhone El Fenerinin Parlaklığı Nasıl Ayarlanır? 2022

0
ios ışık parlaklık
iphone el feneri parlaklığı

Merhaba Tekno bilim adamı takipçileri; çoğu kişi iPhone’un yerleşik bir el fenerine sahip olduğunu biliyor, ancak Apple yoğunluğu ayarlayan kontrolleri kasıtlı olarak biraz yoldan çıkardı.

iPhone’un el feneri karanlıkta bir şeyler bulmanın harika bir yolu olsa da, tam güçte göz kamaştırıcı derecede parlak görünebilir. Bir sinemada veya kasıtlı olarak karanlık bir yerde gezinirken, bir akıllı telefonun el feneri can sıkıcı miktarda ışık verebilir ve atmosferi bozabilir.

Apple, iPhone’a o kadar çok kullanışlı özellik verdi ki, gelişmiş bir seçenek bulmak zor olabilir. Bazı seçeneklerin fazladan bir adım gerektirmesinin nedeni, temel işlevi basitleştirmektir. Sadece kamera uygulamasındaki deklanşöre dokunarak, çok kolay ve açık bir şekilde fotoğraf çekebilirsiniz.

Ancak, deklanşör düğmesini basılı tutarsanız bir video çekilecektir. Ayrıca, basılı tutup sağa kaydırmak, video kaydını durana kadar kilitleyecektir. Bir kontrolün bu aşırı yüklenmesi, nadiren kullanılan birçok düğme ile karmaşık bir kullanıcı arayüzü gerektirmeden gelişmiş işlevleri erişilebilir tutmak için kasıtlıdır.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Volvo, elektrikli araçları için kablosuz şarj çözümünü test etmeye başladı

iPhone el fenerinin parlaklığı ayarlamak çok kolaydır. İşin püf noktası, yukarıda bahsedilen kamera uygulaması yöntemine benzer. Kullanıcı, kontrol merkezini açmak ve çeşitli seçenekleri görmek için sağ üstten aşağı kaydırabilir.

El feneri simgesine dokunmak onu açar, ancak basılı tutmak yeni bir seçenek getirir. Apple, kullanıcılara dört yoğunluk seviyesinden oluşan ve kapalı olan beş seviyeli büyük bir kaydırıcı sağlar.

iPhone El Feneri Parlaklığı Ayarlama

Kontrol Merkezini kullanma

Cihazın Kontrol Merkezini kullanarak iPhone veya iPad’inizdeki el fenerini açmanın başka bir yolu. Kontrol Merkezi’ni kullanarak iPhone veya iPad’inizdeki el fenerini şu şekilde açabilirsiniz:

  1. Kontrol Merkezi’ni açmak için iPhone veya iPad’inizin sağ üst köşesinden aşağı kaydırın.
  2. El feneri düğmesine dokunun.
  3. El fenerini kapatmak için El Feneri düğmesine tekrar dokunun.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Arabada Spotify Nasıl Oynanır?
El Fenerinin Parlaklığı
iPhone El Feneri

Kontrol Merkezi’ni kullanarak iPhone’unuzdaki el fenerini karartın veya aydınlatın

Cihazın Kontrol Merkezi aracılığıyla iPhone veya iPad’inizdeki el fenerinin parlaklığı değiştirebilirsiniz. İşte aynısı için bir tane:

  1. Kontrol Merkezi’ni açmak için iPhone veya iPad’inizin sağ üst köşesinden aşağı kaydırın.
  2. Ardından, el feneri düğmesini basılı tutun.
  3. iPhone veya iPad’inizdeki el fenerini karartmak veya aydınlatmak için kaydırıcıyı yukarı veya aşağı sürükleyin.

Siri’yi kullanarak iPhone el fenerinizi açın

iPhone veya iPad’inizde el fenerini açmanın birkaç yolu vardır. Bunu yapmanın en kolay yollarından biri, Siri’den yapmasını istemektir. Tek yapmanız gereken “Hey Siri, el fenerimi aç” demek. Ayrıca, “Hey Siri, el fenerimi açmak ister misin?” diyebilirsiniz. “Hey Siri, fenerimi kapat” diyerek iPhone’unuzdaki el fenerini kapatabilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz