Facebook’ta Arkadaş Önerileri Nasıl Devre Dışı Bırakılır?

0
facebook arkadaş öneri kapatma
facebook arkadaş öneri kapatma

Facebook’u kullanan bu kadar çok insan varken, arkadaşlarınız ve ailenizle yeniden bağlantı kurmak çok kolay.

20 yıldır konuşmadığınız çocukluk arkadaşınızı bile bulabilirsiniz. Bu, destek çevrenizi önemli ölçüde genişletebilir ve size konuşacak insanlar verebilir. Ancak, Facebook’un en iyi yanlarından biri, kiminle arkadaş olacağınızı seçebilmenizdir. Bu çemberi küçük tutmak istiyorsanız, bu seçeneğiniz var.

Her ne kadar bazen Facebook sizin için üzülse ve arkadaş listenizde yeterince insan olmadığını düşünse de. Bu olduğunda, bazı önerilerde bulunabilirler, bu da Facebook uygulamasında arkadaş önerileri nasıl kapatacağınızı merak etmenize neden olabilir.

Facebook’un niyetleri doğru yerde olsa da, arkadaş olarak önerdikleri kişiler, tanıdığınız veya bağlantı kurmak istediğiniz herkes olmayabilir. Özelliğin ürkütücü olduğunu da düşünebilirsiniz.

Neyse ki, Facebook arkadaş önerisi bildirimlerini durdurmanın bir yolu var. Facebook, tanıdığınızı düşündüğü kişilerin listelerini önermek için algoritmalarını, yüklediğiniz kişi listelerinizi ve mevcut arkadaşlarınızı kullanır.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   İnternet Hız Testi Nasıl Yapılır?

Bu kişilerden bazılarını, Tanıyor Olabileceğin Kişiler galerisindeki Haber Kaynağınızda bulabilirsiniz. Bununla birlikte, bazı kullanıcılar SMS ve e-posta yoluyla da arkadaş önerileri alır; bu, “tanıyabileceğiniz kişi” hiç tanımadığınız biri olduğunda sinir bozucu olabilir.

Facebook’ta Arkadaş Önerileri Devre Dışı Bırakma

Android’de

Android akıllı telefonunuzu kullanarak Facebook’ta arkadaş önerisi uyarılarını nasıl kapatacağınız aşağıda açıklanmıştır:

 1. Cihazınızda Facebook uygulamasını başlatın ve Menü’yü ortaya çıkarmak için profil resminizle birlikte simgeye dokunun.
 2. Ayarlar’a ilerleyin ve üzerine dokunun.
 3. Ayarlar sayfasında Profil Ayarları’na dokunun.
 4. Bildirimler’e ilerleyin ve Bildirim ayarları’na dokunun.
 5. Tanıyor Olabileceğiniz Kişileri Seçin.
 6. Bu bildirimleri almaktan vazgeçmek için Facebook’taki Bildirimlere İzin Ver düğmesini değiştirin.
Arkadaş Önerileri
Facebook Arkadaş Önerileri

Ağda

Facebook‘a bir masaüstü bilgisayardan erişiyorsanız, bu özelliği de devre dışı bırakabilirsiniz. “Tanıyor Olabileceğin Kişiler” özelliğini kapatma adımları aşağıda verilmiştir. Facebook hesabınıza giriş yapın ve sağ üstteki aşağı doğru üçgen simgesine tıklayın.

 1. Ayarlar ve Gizlilik’i tıklayın.
 2. Ardından Ayarlar’ı tıklayın.
 3. Sol taraftaki menüden Bildirimler’i seçin.
 4. Aşağı kaydırın ve Tanıyor Olabileceğiniz Kişiler seçeneğine tıklayın.
 5. Her bildirim anahtarını (push, e-posta ve SMS) kapatma veya Facebook’ta Bildirimlere izin ver anahtarını kapatarak tüm bildirimleri tamamen devre dışı bırakma seçeneğine sahipsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz