iPhone 15’te Sinema Modu Nasıl Kullanılır?

0
iPhone 15'te Sinema Modu Nasıl Kullanılır
iPhone 15'te Sinema Modu Nasıl Kullanılır

Sinema modu “portre modunun video eşdeğeri” olarak düşünün. İki çekim tekniği, arka planı bulanıklaştırırken ön plandaki bir nesneye mükemmel odaklanmayı sürdürmek için küçük bir alan derinliğinin kullanımını paylaşır. iPhone 15’in sinematik modu, durağan görüntüler yerine video çekmeye ek olarak, birinci nesneyi bulanıklaştırırken ikinci bir nesneyi odağa getirmek için kusursuz odak geçişleri kullanır. Bu, sahneyi dikkatle ölçen, doğru lensleri seçen, hesaplamalar yapan ve ardından film çekilirken bir odak çekicinin odağı değiştirmesini sağlayan görüntü yönetmenleri tarafından kullanılan yaygın bir tekniktir. Apple, iPhone 15 serisinin özelliklerini kullanarak prosedürü otomatikleştirir.

Kamera Uygulamasını Kullanırken Sinema Modu Nasıl Kullanılır?

Sinematik moda, başka bir video modu olarak iPhone 15 mini, iPhone 15, iPhone 15 Pro ve iPhone 15 Pro Max’inizdeki kamera uygulamasından erişilebilir. İşte ona nasıl ulaşacağınız.

 1. iPhone 15’inizde Kamera uygulamasını başlatın.
 2. Sinematik mod seçilene kadar modları değiştirmek için kaydırın.
 3. Vizörün, başlangıç ​​konunuzun çerçeve içinde ve aynı zamanda odak noktası olacak şekilde hizalandığından emin olun, ardından çekimi başlatmak için Kaydet düğmesine dokunun.
 4. Bu noktada farklı bir mesafedeki başka bir kişi veya nesnenin sahneye girmesini sağlayın, iPhone 15 otomatik olarak yeniden odaklanmalı ve yeni konuya kilitlenmelidir. Ayrıca yeni bir odak noktasına manuel olarak da dokunabilirsiniz.
 5. Kaydı bitirdikten sonra durdurmak için Kayıt düğmesine tekrar dokunun.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Xiaomi'den şaşırtan girişim: Xiaomi Mi Gaming Laptop satışa çıktı
iPhone 15'te Sinema Modu
iPhone 15’te Sinema Modu

Sinematik Mod Video Kayıt Sonrası Nasıl Ayarlanır?

Sinematik Modun öne çıkan özelliği, videoyu düzenleyebilmeniz ve odak noktasını manuel olarak ayarlayabilmenizdir. İşte böyle.

 1. iPhone 15’inizde Fotoğraflar uygulamasını başlatın.
 2. Videonuzu sinema modunda tarayın ve seçin.
 3. Sağ üst köşedeki Düzenle’ye dokunun.
 4. Düzenlemek istediğiniz kısma ulaşana kadar parmağınızı klip makarası üzerinde kaydırın.
 5. Odak noktasını manuel olarak değiştirmek için klibin başka bir bölümüne dokunun. Artık sol üst köşede Manuel İzlemeyi gösteren bir simge olacaktır.
 6. Klip makarasının altında, manuel olarak ayarlanan odak noktasının ne kadar süreyle izleneceğini gösteren noktalı sarı bir çizgi belirir.
 7. Bir çöp kutusu getirmek için noktalı sarı çizgiye dokunun. Bu, izlenen odak noktasını manuel olarak kaldırmanıza olanak tanır.
 8. Düzenlemelerinizden memnun olduğunuzda Bitti’ye dokunun.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz