iPhone 15 Pro Max 3-4 Hafta Gecikebilir

0
iPhone 15 Pro Max 3-4 Hafta Gecikebilir
iPhone 15 Pro Max 3-4 Hafta Gecikebilir

Apple, iPhone 15 serisini sadece bir ay içinde tanıtmak üzere. Yeni telefonların duyurunun ardından önümüzdeki hafta içinde sevkiyata başlaması bekleniyor. Ancak en üst düzey model olan iPhone 15 Pro Max için potansiyel bir gecikme söz konusu olabilir.

iPhone 15 Pro Max Gecikebilir
iPhone 15 Pro Max Gecikebilir

iPhone 15 Pro Max Gecikmenin Nedeni

kamera bileşenleri tedarikçisi Sony’nin Pro Max için gerekli görüntü sensörünü zamanında üretemeyebilecek olması. Bu, 9to5Mac’e konuşan bir kaynağa göre böyle. Bu aksaklık, üst düzey Pro Max modelinin yeni tanıtılan diğer iPhone modelleriyle birlikte sevkiyata hazır olmamasına neden olabilir.

iPhone 15 Pro Max’in, mevcut 3x sınırından daha fazla optik yakınlaştırma sunacak bir periskop lens sistemi ile en büyük kamera yükseltmesini alması bekleniyor. Daha küçük olan iPhone 15 Pro bu yükseltmeyi almayacak. iPhone 15 ve iPhone 15 Plus ise yalnızca ultra geniş ve geniş kameralara sahip olacak.  Apple’ın yeni iPhone’ları 12 Eylül’de duyurması ve ön siparişlerin muhtemelen 15 Eylül’de başlaması bekleniyor. iPhone 15 ve iPhone 15 Plus’ın teslimatları ise 22 Eylül’de başlayacak. Bununla birlikte, iPhone 15 Pro Max 3 ila 4 hafta gecikebilir ve teslimatlar 6 Ekim ile 13 Ekim arasında başlayabilir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Aşırı ucuz: Realme Narzo 20 ve Narzo 20 Pro tanıtıldı!

Bu, Apple’ın iPhone sevkiyatlarını ilk kez geciktirmesi değil ve muhtemelen son da olmayacak. Örneğin, iPhone XR iPhone XS’ten sonra, iPhone 14 Plus iPhone 14’ten sonra, iPhone 12 mini ve iPhone 12 Pro Max ise iPhone 12 ve iPhone 12 Pro’dan haftalar sonra gönderilmişti. En üst düzey model için büyük bir kamera yükseltmesinin yanı sıra, iPhone 15 serisinin Lightning’den USB-C’ye geçiş ve standart modeller için yeni bir Dinamik Ada tasarımı da dahil olmak üzere bir dizi önemli değişikliğe sahip olması bekleniyor. Pro modellerinin de titanyum çerçeveye ve standart sessize alma düğmesi yerine programlanabilir bir düğmeye sahip olması bekleniyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz