Meta Eylül’de Android için Messenger Lite’ı Kaldırıyor

0
Meta Eylül'de Android için Messenger Lite'ı Kaldırıyor
Meta Eylül'de Android için Messenger Lite'ı Kaldırıyor

Messenger Lite 2016 yılının Ekim ayında duyurulmuş ve daha az güçlü Android cihazları hedeflemişti. Sonunda tüm telefonlar için kullanılabilir hale geldi, ancak Meta şimdi Eylül ayında Messenger Lite’ı kaldırıyor.

18 Eylül’den Sonra Messenger Lite Kullanılamayacak

Bazıları için bugün uygulamayı açmak tam ekran “sohbete devam etmek için Messenger’ı kullan” uyarısını ortaya çıkarıyor. Messenger Lite 18 Eylül’den sonra artık kullanılamayacak. Konuşma geçmişi üzerinde herhangi bir etki olmayacak: “Sohbetlerinizin sizin için önemli olduğunu biliyoruz, bu nedenle Messenger Lite’taki her şey Messenger’da hala mevcut.” Uygulama artık yeni kullanıcılar için Play Store’da mevcut değil, ancak eski kullanıcılar tarafından hala indirilebilir.

18 Eylül'den Sonra Messenger Lite Kullanılamayacak
18 Eylül’den Sonra Messenger Lite Kullanılamayacak

Kaynakları kısıtlı cihazlara sahip olmayan kişilerin Messenger Lite’ı kullanmasının bir nedeni de minimal ayrıntılardır. Basit, anlaşılır mesajlaşma uygulaması, gereksiz tasarım özellikleri olmadan insanlarla konuşmanıza izin veriyor. Evet, bunca yıldan sonra koyu tema gibi özelliklerden yoksundu, ancak asla yavaş değildi ve sadece iletişim kurmanıza izin veriyordu. Birçok yönden ideal bir yazılı sohbet uygulamasıydı.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Samsung tüm akıllı televizyonlarından Google Asistan veda ediyor

Buna karşılık, Messenger uygulamasının tamamını kullanmak sizi Facebook’un diğer çeşitli çabalarına ve ürünlerine maruz bırakıyor. Sadece bir bakışta, bir şeyler sipariş etmek ve hatta Meta Quest için bağlantılar var. Performans açısından, bir amiral gemisinde uygulama gayet iyi performans gösteriyor ve umarım bugün tüm cihazlarda durum böyledir. Uygulama, Messenger Lite önceki “10MB’den az indirme” satış noktasına kıyasla 54MB olarak geliyor. Diğerleri de dahil:

  • “Veri tasarrufu sağlıyor. Hızlı yükleniyor, verimli çalışıyor ve daha az mobil veri kullanıyor.”
  • “Her yerde çalışır. Yavaş veya dengesiz internet bağlantısı olan bir bölgedeyken bile insanlara ulaşın.”

Messenger önümüzdeki ay SMS desteğini bırakmaya hazırlanıyor. Daha genel olarak, eğer bu sadece Meta’nın kritik olmayan ürünleri azaltması değilse, dünyanın dört bir yanındaki cihazlar daha güçlü hale geldikçe “hafif” uygulamalar döneminin sona erdiğine dair bir argüman var. Google söz konusu olduğunda, Android Go varlığını sürdürüyor – ve Android Runtime güncellemelerini Mainline üzerinden desteklemek üzere – ancak “Go” markası ortadan kalkıyor gibi görünüyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz