Apple iPhone 15 Pro modelleri daha büyük ekrana ve azaltılmış çerçevelere sahip olacak

0
Apple iPhone 15 Pro modelleri daha büyük ekrana ve azaltılmış çerçevelere sahip olacak
Apple iPhone 15 Pro modelleri daha büyük ekrana ve azaltılmış çerçevelere sahip olacak

Apple, iPhone 15 Pro ve Pro Max modellerinin ekranında yeni bir teknoloji kullanarak şirketin gerçekten tam ekranlı ‘rüya iphone’unu yaratacak. Apple, iPhone serisinin en son yinelemesini bu yıl Eylül ayında piyasaya sürebilir.

Apple iPhone 15 Pro modelleri daha büyük ekrana sahip olacak
Apple iPhone 15 Pro modelleri daha büyük ekrana sahip olacak

Bloomberg’den Mark Gunman’ın haberine göre Apple, ekranın etrafında kenarlıklar ya da kameralar ve sensörler için kesikler olmayan bir iPhone yaratmak için yıllardır çalışıyor. Raporda Apple’ın 2017’de iPhone X’in piyasaya sürülmesinden bu yana ekran boyutunu genişletmeye çalıştığı ve daha sonraki yinelemelerde şirketin çentik boyutunu küçültmek için çalıştığı ve sonunda geçen yıl Dinamik Ada tasarımıyla değiştirdiği belirtiliyor.

Apple’ın Yeni LIPO Teknolojisi

Apple’ın iPhone 15 Pro ve iPhone 15 Pro Max modellerinde kenarlık boyutunu 2,2 milimetreden 1,5 milimetreye küçültmek için ‘düşük enjeksiyon basınçlı üst kalıplama’ veya ‘LIPO’ adı verilen yeni bir teknoloji kullanması bekleniyor. Bu işlem ilk olarak Apple Watch Series 7’de ekran boyutunu artırmak ve kenarlıkları daha ince hale getirmek için kullanıldı ve sonunda iPad cihazlarında da kullanılması bekleniyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Bilgisayar Mikrofonu Önerileri

MacRumors tarafından daha önce yayınlanan bir raporda Apple iPhone 15 Pro ve iPhone 15 Pro Max cihazlarının titanyum çerçeve, dokunsal geri bildirimli katı hal düğmeleri ve artırılmış RAM’e sahip olmasının beklendiği belirtilmişti. Pro modelleri için söylenen diğer özellikler arasında USB-C bağlantı noktası, özelleştirilebilir Action düğmesi, daha hızlı A17 Bionic çip, Wi-Fi 6E desteği ve yükseltilmiş Ultra Wideband çip yer alıyor.

Gunman raporu, dört iPhone modelinin de ABD genelinde daha pahalı olmasının beklendiğini belirtiyor. Daha önce MacRumors, Apple iPhone 15 Pro’nun iPhone 14 Pro’dan 100 dolar daha yüksek fiyatlandırılabileceğini, iPhone 15 Pro Max’in ise iPhone 14 Pro Max’ten 100 ila 200 dolar daha pahalı olabileceğini bildirmişti.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz