iPhone 14, 48MP birincil kameraya sahip olacak

0
61
iPhone 14 kamera
iPhone 14 kamera

Yeni bir rapora göre Apple, önümüzdeki yıl iPhone 14’e 48 MP kamera lensi eklemeyi planlıyor . Rapor, 2022 iPhone’un Pro modellerinin 48MP kamera sensörüne sahip olacağını söyleyen güvenilir Apple sızıntısı Ming-Chi Kuo’dan geliyor. Karşılaştırma için, mevcut iPhone 13 serisi 12MP kamera sensörüne sahiptir. Haber doğru çıkarsa, iPhone 14 Pro modelleri mevcut nesil iPhone’lara göre 4 kat artış gösterecek.

Daha yüksek megapiksel kamera, Cupertino merkezli şirketin iPhone 14 serisine 8K video kaydı getirmesini sağlayacak. Mevcut iPhone’lar, yalnızca 12 MP’lik bir kameranın varlığı nedeniyle yalnızca 4K çözünürlükte kayıt yapabilir. Ayrıca, iPhone 14 tarafından kaydedilen 8K videoların, iki 8K ekranla geleceği söylentileri nedeniyle Apple’ın yakında çıkacak olan AR/VR karma gerçeklik kulaklığında izlenmek için “uygun” olacağını da ekliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Windows 10'da Fare Hızı Nasıl Değiştirilir?

iPhone 14

Kuo daha önce iPhone 14 serisinin hem 12MP hem de 48MP görüntü çıkışına sahip olacağını tahmin etmişti. iPhone’lar, ‘piksel gruplama’ adı verilen bir teknolojiden yararlanacak ve bu, günümüz Android telefonlarının çoğunun yaptığı bir şey. Bu teknoloji, iPhone’un parlak ışıkta yüksek kaliteli 48MP fotoğraflar çekmesine olanak tanırken, görüntü kalitesini korumak için loş ışık koşullarında kaliteyi 12MP’ye düşürebilir.

iPhone 15, Yeni Bir ‘Periscope’ Lense Sahip Olacak

Ming-Chi Kuo, iPhone 14’teki 48MP kamera sensörüyle ilgili haberlere ek olarak, 2023 iPhone’un (veya iPhone 15’in) periskop lense sahip olacağını da öne sürdü. Teknolojinin ilk olarak iPhone 13 ile piyasaya sürüleceği söylendi, ancak Kuo şimdi sadece 2023 iPhone modelleriyle piyasaya sürüleceğini tahmin ediyor. Periskop merceğe sahip olmak iPhone’da daha iyi optik yakınlaştırmanın yolunu açabilir, ancak ayrıntılar şu anda çok az. Gelecek yılki iPhone’dan beklentileriniz nelerdir? Aşağıdaki yorumlar bölümünde bize bildirin!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz