iPhone 13 serisi tanıtıldı! iPhone 14 ile ilgili tahminlerde geldi!

0
iPhone 13 serisi
iPhone 13 serisi

Apple’ın yaklaşan iPhone serisi için farklı planları var. Yeni tanıtılan iPhone 13 serisi ile birçok olumlu/olumsuz eleştiri alan Apple, iPhone 13’lerin fiyatlarını ‘önceki serilere göre çok yüksek tutmadan’ belirlediğine de dikkat çekti. Öte yandan iPhone 13’ün ateşi sönmezken analistler iPhone 14’ün nasıl olacağına dair tahminler ve fikirler sunmaya başladı.

iPhone 13 tanıtılmadan önce iPhone 14 için bazı tahminler vardı. iPhone’un çentikli tasarımdan kurtulması beklense de şu an için bu durumun kesin olduğunu söylemek mümkün değil. Ancak beklentilerin çoğunlukla çentiğin ya tamamen ortadan kalkacağı ya da çok küçüleceği yönünde olduğunu söylemek mümkün.

Bloomberg’den Mark Gurman’ın yorumu, Apple’ın iPhone 14 için ekran tarafında yapacağı yeniliklerin artık günümüz ekran standartlarına yaklaşacağı yönünde.

iPhone 13

Ekran Altı Kamera Teknolojisi Eklenebilir

Öte yandan Jon Prosser, iPhone 14 Pro Max modeline ekran altı kamera eklenebileceğini tahmin ediyor. Bir sonraki iPhone’da özellikle tasarım açısından büyük değişiklikler bekleniyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   1 milyon TL'nin üzerinde: Land Rover Discovery 2021 ülkemizde satışa çıktı!

Çentiksiz tasarımın yanı sıra kamera tarafında çıkıntılı tasarımdan vazgeçmesi beklenen Apple’ın bu sayede kamera lenslerinin çizilmesini önleyeceği belirtiliyor.

Ekran Boyutları Artıyor

Ekran deliği ile kullanıcılarla buluşması beklenen yeni iPhone 14’ün 2022 yılında yıllardır isteneni vereceği belirtiliyor. Ekran boyutlarında da ciddi bir artış yaşanacak. Telefonlar 6.08 inç ve 6.66 inç ekranlardan bahsediyor. Önümüzdeki yıl dört farklı modelden ilerleme kaydetmesi beklenen Apple’dan en azından devrim niteliğinde bir atılım beklemeliyiz.

Mini takılı modele veda etmeye hazırlanan Apple’ın iPhone 14, iPhone 14, iPhone 14 Pro, iPhone 14 Pro Max ve iPhone 14 Max gibi modelleri tanıtması bekleniyor.

iPhone 13 Serisi Tanıtıldı

Her yıl eylül ayının ikinci haftasında bir etkinlik düzenleyerek yeni iPhone modellerini bu etkinlikte tanıtan Apple, bu etkinlikte dikkat çekici bir hamle yaptı. Bu bağlamda geçtiğimiz yıl gecikmeli olarak tanıtılan iPhone 12’den farklı olarak iPhone 13 ailesi tam zamanında karşımıza çıkıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Android 10 güncellemesi alacak olan samsung telefonlar

Dikkat çeken açılış konuşmalarıyla tanınan Apple etkinlikleri, her yıl cihazların farklı özelliklerini vurguluyor. Etkinlik doğrudan bir açılışla başladı. Apple’ın iPad’i diğer cihazlardan nasıl farklılaştırdığını anlatan Cook, aksesuarlarıyla yepyeni bir iPad deneyiminin sunulduğunu belirtiyor. iPadOS ile çok daha stabil bir kullanım sunan Apple, 1 milyon uygulama ile tasarım gücünü kullanıcıların tam kontrolüne bırakıyor.

Etkinlik kapsamında iPad’in yeni sürümünü tanıtan Apple, bu noktada yepyeni bir deneyim sunmayı hedefliyor. A13 Bioinc işlemci sayesinde iPad, Chromebook’lardan yüzde 20 ve 3 kat daha hızlı. Bu çok daha iyi bir performans sağlar. Farklı tasarım uygulamalarıyla doğrudan uyumluluk sağlayan iPad, önceki makine öğrenimine göre ‘daha iyi ve daha hızlı’ öğreniyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz