iPhone 13 Çıkış Zamanı Sarkabilir

0
23
iphone-13-cikisi-ertlenebilir

Apple’ın önümüzdeki aylarda yapacağı etkinliği için hazırlanan iPhone 13 üretimiyle alakalı bir takım sorunlar yaşanıyor. Global anlamda yaşanan covid problemi nedeniyle çip krizi ve tedarik sorunları hakkında açıklama yapan Foxconn, gelecek sene için iPhone 13 üretiminin olup olmayacağı hakkında da sinyaller verdi.

Otomotiv dünyasından akıllı telefon dünyasına kadar birçok sektörü yakından ilgilendiren çip tedarik sorunu Foxconn, mevcut sorununun 2021’in geri kalanında daha da kötüleşeceğinin altını çizerek başta Apple olmak üzere birçok telefon markasının siparişlerinde gecikmeler yaşanabileceğini açıkladı.

iphone-13-cikisi-ertlenebilir
iphone-13-cikisi-ertlenebilir

Covid-19 Büyük Ölçüde Etkiledi

Telefon üretimlerinde olması gereken parçaların tedarik konusunda eksikliğini yaşayan Apple, önümüzdeki günlerde bu durumdan ötürü yeni ürünlerinde özellikle de iPhone 13 telefonlarında gecikme yaşayabilir. Hindistan’daki COVID vakalarının sorun üzerinde önemli bir etkisi olduğunu vurgulayan şirket bölgesel olarak da iPhone 12 üretimlerinin yüzde 50 oranda azaldığını bu yüzde bu yavaşlama ileri telefonlara da sarkabileceğini açıkladı.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Pasif gelir elde etme yolları

Apple, azalan tedarik zincirinden ötürü çip kıtlığının daha az olduğunu düşünüyor. Diğer akıllı telefon markalarından bir tık daha şanslı olan Apple yeni dönem içerisinde yapılacak lansman şimdiden merak ediliyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz