Apple, 2022’de OLED Ekranlı iPad’leri Tanıtabilir

0

Apple, en yeni iPad Pro ile yalnızca LCD’den mini LED ekranlara geçti, ancak yeni bir rapora göre, bu bir Apple tablet için göreceğimiz son ekran değişikliği değil.

ETNews’in Apple Insider aracılığıyla yayınladığı rapor, Apple’ın OLED ekranlı iPad tanıtabileceğini ve 2017’nin iPhone X’inden bu yana iPhone’un bir parçası olan ekran teknolojisini tanıtabileceğini öne sürüyor.

Rapor, görüntü endüstrisinden isimsiz bir kaynağa atıfta bulunuyor. Apple’ın 2022’den itibaren OLED iPad’leri piyasaya sürmeye hazırlandığını iddia ediyorlar. Apple’ın ihtiyacı olan OLED panelleri tedarik etmek için ekran üreticileriyle anlaşmaya vardığı iddia ediliyor.

OLED ve Mini LED

OLED, Mini-LED’den daha üstün bir ekran teknolojisidir çünkü her pikselin açılıp kapanmasına izin verir. Karşılaştırıldığında, mini LED’ler, hassas bölgelerde kısılabilen veya aydınlatılabilen kısılabilir ışık bloklarına sahiptir. Her ikisi de artırılmış kontrast, daha parlak renkler ve daha derin siyahlar sunar, ancak OLED, ekrandaki görüntünün nasıl göründüğü konusunda biraz daha esnekliğe ve hassasiyete sahiptir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Domain nedir? Domain ne işe yarar?

OLED Ekranlı iPad

Bununla birlikte, bazıları OLED ekranların iPad için iyi olmayacağını öne sürdü. TF International Securities analisti Ming-Chi Kuo, bu yılın başlarında müşterilere verdiği bir notta, “Teknik açıdan, OLED, yanma nedeniyle üretkenlik cihazları için uygun değil” diye yazdı.

Bu, belirli bir grafik öğesinin uzun süre tek bir yerde kaldığı durumlarda ekrandaki görüntünün kalıcı olarak hayalet görüntü olarak işlenmesi anlamına gelir. Düşünülen şu ki, insanların üzerinde çalıştığı bir üretkenlik aracı olarak iPad’lerin bu etkiden etkilenme olasılığı, belirtildiği gibi birkaç yıldır OLED ekranlar sunan bir iPhone’dan daha fazla olabilir.

Bununla birlikte iPad, OLED ekranlı ilk tablet olmayacak. Samsung, Huawei ve Lenovo, OLED ekranlı tabletler üretmek için rakip isimlerden bazıları. Apple’ın durumunda, OLED yerine mini LED’i seçmenin maliyetiyle ilgili olabilir. Bu nedenle, Apple’ın değişiklik yapması için mini-LED ile OLED arasında oldukça belirgin bir fark olması gerekirdi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz