iOS 15.1 beta 2 genel sürümü yayınlandı

0
iOS 15.1 beta
iOS 15.1 beta

Dün geliştiriciler için iOS 15.1 beta 2 sürümünü yayınlayan Apple, bir günlük aradan sonra güncellemeyi herkese açık beta olarak yayınladı.

Apple, geçtiğimiz günlerde en yeni işletim sistemi iOS 15’i yayınladı. Yenilikleri ile dikkat çeken güncelleme, can sıkıcı bazı hataları da beraberinde getirdi. Resmi sürümün yayınlanmasından bir hafta sonra Apple, geliştiriciler için iOS 15.1 beta 1’i yayınladı. Şimdi ise kısa bir süre sonra iOS 15.1 beta 2 sürümü de yayınlandı.

iOS 15 beta 1 sürümünde bazı hatalar vardı. Örneğin, kullanıcılar yeni iPhone 13 serisi ve Apple Watch arasında maske kilidinin açılmasıyla ilgili sorunlar yaşıyordu. Neyse ki kısa süreli iOS 15 beta 2 güncellemesi ile bu sorun giderildi. Apple, dün akşam iOS 15.1 beta 2’yi yayınlarken, bu sefer güncellemeyi herkese açık hale getirdi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Türkiye’de Üretilen Uçan Araba Cezeri, Tüm Dünya’da Yankı Uyandırdı!

iOS 15.1 Beta 2, Genel Beta Olarak Yayınlandı

iOS ve iPadOS 15.1 güncellemeleri, kullanıcılar Apple’ın genel beta test programına kaydolduktan sonra, uygun sertifikayı Genel Beta web sitesinden indirdikten sonra OTA aracılığıyla indirilebilir.

iOS 15.1 beta 2

Bilindiği üzere Apple, merakla beklenen SharePlay özelliğini ilk iOS 15’te getirmemişti. Ancak şirket, bu yeniliği sonraki beta sürümlerinde fazla gecikmeden yeniden yayınladı. Bu arada hatırlatmakta fayda var; SharePlay, kullanıcıların aynı anda film izlerken ve müzik dinlerken arkadaşlarıyla veya aileleriyle etkileşim kurmasını sağlayan çok kullanışlı bir yeniliktir.

iOS 15.2 beta 2’de yeni bir özellik bulunmuyor. Ancak Apple, bu sürümde iPhone 13 kullanıcılarının yaşadığı önemli sorunu düzeltti. Gelen iOS 15.1 beta 1, kullanıcılar Apple Watch ile maske kilidini gerçekleştirmek olamazdı, ama birlikte iOS 15.1 beta 2, bu sorun nihayet düzeltildi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Apple AirTags aksesuarları, AirTags fiyatının 15 katı!

Bu yeni güncelleme, bu can sıkıcı hata düzeltmesi dışında beta 1’den farklı değil. Bildiğiniz gibi SharePlay özelliği iOS 15.1 beta 1 sürümü ile geri geldi ve Apple Cüzdan’a Aşı kartı ekleme özelliği bu güncelleme sayesinde tanıtıldı. Bunların dışında Apple Health için bazı küçük değişiklikler gerçekleştirildi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz