Instagram Paylaşıma Yeni Konum Ekleme Detaylı Anlatım

0
paylasima-yeni-konum-ekleme
Instagram Paylaşıma Yeni Konum Ekleme

Merhaba Teknoloji Haberleri – Teknoloji Rehberi ailesi, bugün sizlere Instagram paylaşıma yeni konum ekleme hakkında detaylı bilgi vereceğiz.

Sosyal medya siteleri kapsamında değerlendirilen Instagram, yaygın olarak tercih edilen bir platform olmasından ötürü herkesin yöneldiği pozisyonda varlık göstermektedir. Herkesin muhakkak bir profil sahibi olduğu mecralardan bir tanesi olarak da adından söz ettirmektedir. Bu sayede de kullanıcıları memnun etmek ve aradıklarını bulmak amacıyla etkili bir yapıda bulunan uygulamalar arasında da yer alabilmektedir. Sosyal medyaya dair bu şekilde hareket edecek olan kişi ya da kurumların Instagram odaklı olarak hareket etmeleri de mümkündür.

Instagram içerisinde genel olarak görsel paylaşımlara yer verilebilmektedir. Fotoğraf ya da video paylaşım merkezi olarak anılan Instagram sosyal medya sitesi içerisinde herkesin en özel anlarını takipçileriyle paylaşmaları söz konusu olabilmektedir. Kurumlar için de ideal bir tanıtım ve pazarlama uygulaması olarak değerlendirilmektedir. Bundan ötürü her kullanıcının zaman zaman paylaşım yaptığı bu mecra içerisinde konum ekleme faaliyetleri de devamlı olarak yürütülebilecek düzeyde olmaktadır. Konum ekleme işlemleri esnasında yeni konumlara yer vermek mümkün olmamakla beraber, bu konuda Facebook doğrultusunda işlem yapma gerekliliği söz konusu olabilmektedir. Bu noktada bilinmesi gerekenleri ve uygulanış biçimini devreye sokan herkesin yeni konumlara ulaşabilmelerine dair bir sonuç elde etmeleri de mümkün olabilen bir gelişmedir.

Sosyal medya siteleri arasında yer alan Instagram hakkında en fazla merak edilen konulardan bir tanesi olan Instagram’a yeni konum nasıl eklenir konusunu dakikalar içerisinde öğrenerek gerçekleştirmek mümkün olmaktadır. Kısa bir süre içerisinde yeni bir konum meydana getirdikten sonra resim ya da videolara bu konum bilgisini verebilmek de söz konusu olabilmektedir.

İlk olarak bahsedilmesi gereken durum Instagram sosyal medya platformunun kısa bir süre öncesinde Facebook tarafından satın alınması olarak karşımıza çıkıyor. Bu yüzden Instagram sosyal medya platformunun kendine ait bir konum servisi bulunmuyor. Kendisinden daha köklü ve daha kapsamlı sosyal medya platformu olan Facebook’tan yararlanarak bu bilgileri edindiği görülebiliyor. Bu yüzden yeni bir konum meydana getirmek için Facebook hesaplarını kullanmak gerekiyor. Facebook dahilinde konum ekleme işlemini bir kerelik gerçekleştirdikten sonra da diğer tüm işlemleri Instagram üzerinden hayata geçirmek de mümkün olabiliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Ubisoft Oyun İçi Reklam Denemeleri İçin Eleştirilerle Karşı Karşıya
İlginizi Çekebilir: Instagram Video Yükleme Sorunu Çözümü

 

Instagram’a Yeni Konum Eklemek İçin Facebook’a Giriş Yapmak

Mobil cihazlardan konum ekleme işlemini gerçekleştirmek için ilk olarak Facebook uygulamasını açmak gerekiyor. Aynı zamanda da yeni konum ekleme evresinde telefonların konum özelliğini de aktif hale getirmek söz konusu olabiliyor.

Herhangi bir Facebook sayfasından ya da kişiye ait profillerinden durum paylaşmaya dair hareket etmek gerekiyor. Bu konuda içeriğin durumu önemli olmamakla beraber, bu paylaşım sürecini tam anlamıyla konum eklemek adına kullanmak söz konusu olabiliyor.

  1. Facebook’ta Paylaşım Yapmak

Facebook sayfalarından ya da kişisel profillerinden yeni bir gönderi paylaşıma dair hareket etmek gerekiyor. Bu konuda içeriğin herhangi bir önemi bulunmuyor. Dikkat edilmesi gereken tek nokta ise yapılacak olan paylaşıma konum eklenmesi gerektiği yönünde olacaktır. Sağ alt kısımda olan bölüme tıklayarak konum eklemeye dair başlangıç yapılabiliyor.

facebookta-paylasim
Facebook’ta Paylaşmak
  1. Konum Belirleme Süreci

Mobil cihazların konumunun açık olması durumunda yakınlarda bulunan tüm noktaların liste halinde çıktığı görülebiliyor. Ancak kişilerin ekleyeceği konum bu listede yer almıyor. Bu yüzden “Neredesin?” kısmından hareket edilmesi gerekiyor. Bu bölüme oluşturulacak olan yeni konumun ismini girmek gerekiyor.

konum-belirleme
Konum Belirleme Süreci
  1. Instagram’a Eklenecek Konumun İsmi Girilmeli

Bu kısımda istenilen isimde konum oluşturmak söz konusu olabilmektedir. Konumun adını girdikten hemen sonra da +olarak görülen kısma tıklanarak konumun meydana getirilmesi sağlanabiliyor.

konum-ismi-girme
Instagram’a Eklenecek Konumun İsminin Girilmesi
  1. Yeni Konumun Kategori Seçimi

 

Konum belirleme konusunda kategori ekleme kısmı son derecede önemli bir yer tutmaktadır. Konumun diğer Facebook ve Instagram kullanıcıları tarafından da kullanılabilmesinden ötürü bu aşamada hatasız bir sürece girmek gerekmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   İŞKUR 9.900 TL Başlayan Maaşlarla 120 Bin Kişiye Umut Olacak!
kategori-secimi
Kategori Seçimi
  1. Instagram Konum İçin Adres Oluşturmak

Bu aşamada konumun tam adresini eklemek mümkün olmaktadır. Aynı zamanda da “Şu an buradayım” seçeneğinin tıklanması halinde de Facebook devreye girerek, otomatik olarak yer belirleme işlemlerini gerçekleştirebiliyor. Fotoğraf makinesine benzeyen butona tıklanması sonrasında da konum için fotoğraf ekleme seçeneği de bulunmaktadır. Adres yazımını gerçekleştirdikten sonra da “ Oluştur” kısmını tıklamak yeterli olabiliyor.

  1. Yeni Konum Oluşturma Tamamlandı

Oluştur kısmını tıkladıktan sonraki süre zarfında da konumun eklenmesi durumu da ortaya çıkacaktır. Sağ üst kısımda yer alan “Devam” kısmının işaretlenmesiyle beraber paylaşım gerçekleştirilecektir. Instagram içerisinde konumu belirtmek için bu işlemi bir kereliğe mahsus olarak tamamlamak gerekiyor.

  1. Konum Paylaşımı Kontrolü

Facebook üzerinden sorunsuz olarak konum paylaşımı işlemlerini gerçekleştirmekle beraber, gönderiye ekleme işlemi gerçekleştirilmiştir. Sonrasında da Instagram uygulaması doğrultusunda hareket etmek de gerekebilecektir. Tüm bu işlemleri gerçekleştirme evresinde mobil cihazların sürekli olarak açık kalması gerektiği de vurgulanmaktadır.

Instagram Yeni Konum Meydana Getirme

Instagram odaklı olarak yapılacak olan paylaşımlar esnasında konum ekleme seçeneği de devreye girebilecektir. Bu esnada Facebook ile meydana getirilen konumları kullanabilmek de mümkün olabilmektedir.

Herhangi bir içerik ya da hikaye içerisinde oluşturulan konumlara yer verebilmek basit bir şekilde gerçekleştirilebilecektir. Yeni konum adreslerini meydana getirme ve Instagram içerisinde paylaşma işlemi birkaç adım ve kısa sürede gerçekleştirilebilecek düzeyde de olabilecektir.

Instagram içerisinde bu şekilde hareket etmek en kolay işlemlerden bir tanesi olarak adlandırılabilecektir. Sosyal medya kullanıcılarının Instagram odaklı olarak paylaşım yapma ve konumlarını da paylaşımları içerisinde yer verme gibi bir sürece dahil olmaları noktasında bu adımları izlemeleri de gerekmektedir. Böylelikle en ideal paylaşımları ya da hikayeleri ortaya koyabilmelerine dair bir durum da söz konusu olabilecek pozisyondadır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz