Instagram Uygulamadan Atıyor Çözümü

0
69
instagram

Merhaba Teknoloji Rehberi – Teknoloji Haberleri okurları, Instagram uygulamasının yeni versiyonunun gelmesiyle beraber farklı hatalar kendini gösterebilmektedir. Bu sorunların en başında da gelen olarak Instagram uygulamasından aniden çıkış yapılması ve uygulamanın birdenbire kapanması olarak ifade edilmektedir. Bu sorunu yaşayan kişilerin uygulama içerisinde yer almaları halinde çözüm arasalar da zaman içerisinde güncellenen sürümden kaynaklanmasını düşünmelerinden ötürü pek fazla uğraş vermedikleri de görülebiliyor.

Instagram Uygulamadan Atıyor Sorunu ve Çözümü

Instagram sosyal medya sitesine girildiği zaman diliminde ortaya çıkan problemlerin başında varlık gösteren uygulamadan devamlı olarak atılması durumu ortaya çıkmaktadır. Instagram uygulamasının kendini kendine kapanması ve hesabın devre dışı kalması gibi durumlarda da bu konuda pek fazla destek alınmaması söz konusu olabiliyor.

Ancak bu sorunun çözümü oldukça kolay olarak görülebiliyor. Genel olarak iOs işletim sistemine dayalı olan mobil cihazlarda bu sorun görülse de zaman zaman Android odaklı olarak da rastlanan bir durum olabiliyor. Başka telefondan hesaba giriş yapıldığı halinde Instagram içerisinde bu hata kendini göstermeyebilir. Bu şekilde bir durumu yaşamak durumunda farklı sebeplerle karşı karşıya gelebilmek de söz ettirmektedir.

 • Cihaz içerisinde Instagram uygulamasının en son sürümünün bulunmaması
 • Instagram sürümünün uygulamayı açmak için yeterliliği içerisinde barındırmaması.
 • Cihazdan kaynaklı problemler
 • Instagram uygulamasının sürümüne dair sorunlar
İlginizi Çekebilir: Whatsapp Güvenlik Açığı Bulundu!

 

Instagram Uygulamadan Atıyor Çözümü Nedir?

Belirtilen nedenlerden dolayı Instagram uygulamasının atması ya da uygulamanın kendiliğinden kapanması gibi durumlar yaşanabilmektedir. Hepsine dair çözümlerin son derecede basit olduğu da görülebilmektedir. Bu durumların çözümü de son derecede basit olarak görülebilmektedir.

 • Cihazda yer alan Instagram uygulamasının yeterli versiyonuna güncellenmesi gerekmektedir.
 • Instagram uygulamasının en güncel versiyonunun yüklenmesi gerekebilir.
 • Cihaza dair sorunların olup olmadığını denetlemek adına teknik servislerden destek alınabilir.
 • Uygulamanın güncellenmesi ve bu sorunun çözülmesi adına Instagram destek ekibine mesaj gönderilebilir.
 • Hesaptan çıkılarak tekrardan girilebilir.
 • Uygulamanın silinmesi ve sonradan tekrar yüklenmesi söz konusu olabilmektedir.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Samsung’un Arayüzde Reklam Haberi Yalan Çıktı

Instagram odaklı olarak ortaya çıkan bu sorun hakkında daha da kapsamlı bilgiler edinebilmek adına destek ekibine mesaj atmak yeterli olabilecektir. Bu işlemi rahat bir biçimde gerçekleştirmek ve daha detaylı bir bilgi almak adına bu şekilde hareket etmek gerekmektedir.

Son zamanlarda Instagram uygulaması doğrultusunda bu tür problemlerin sık olarak yaşanmasından dolayı kullanıcıların memnuniyet oranlarında azalma görüldü. Bundan dolayı güncelleme talep eden ve var olan problemlerin giderilmesini isteyen Instagram kullanıcılarının sayısında da artış görüldü. Bu problemi giderilmesine rağmen halen daha yaşayan kullanıcıların cihazlarını ve uygulamanın sürümünü denetlemeleri de gerekmektedir.

Instagram İçerisinde Genel Olarak Yaşanan Sorunlar

Instagram platformu içerisinde pek çok problem kendini gösterebilmektedir. Ancak bu tip sorunlardan bazılarının her hesabı kapsayacak cinsten olacak biçimde ortaya çıktığı da söylenebilmektedir.

 • Uygulamadan atma
 • Instagram hesabının kendi kendine çıkış yapması
 • Instagram uygulamasının ana sayfasına giriş yapamama
 • Ana sayfa güncellenme sorunu
 • Hesaba giriş yapma sorunu
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Microsoft Edge için birçok farklı ve güzel yenilik geldi!

Bu tip sorunlar her cihaz ya da her hesap içerisinde görülebilecek türde olmaktadır. Ancak bu sorunların çözümü de son derecede basit olarak ifade edilebilmektedir. Öncelikle Instagram uygulamasının silinmesi ya da Instagram uygulamasının güncel versiyonunun olup olmadığı da denetlenebilmektedir.

Problemlerle karşı karşıya kalan kişilerin destek ekibine mesaj atmaları da önemli bir işlem olacaktır. Bunun yanı sıra cihaza dair problemlerin de dikkate tabi tutulması gerekebilecektir.

Instagram Uygulamaları Hangi Telefonlara İndirilebilir?

Instagram uygulamaları iOS ya da Android işletim sistemini içerisinde barındıran her telefonla uygun olarak çalışabilmektedir. Bu işletim sistemlerini içeren tabletlerde de tercih edilebilmektedir.

Instagram’a Girememe Nedenleri Nelerdir?

Instagram giriş yapılamaması konusunda yer alan sebeplerin başında internet bağlantısı yer almaktadır. Buna dair bir problemin yanı sıra telefon sürümüyle Instagram uygulamasının uyum içerisinde olmaması da bir neden olarak tanımlanabilmektedir. Bunun dışında da Instagram kaynaklı bir sunucu problemi de ortaya çıkıyor olabilmektedir.

Instagram’a Girilmemesi Durumunda Ne Yapılması Gerekir?

Instagram’a giriş yapılmaması durumunda farklı çözüm yöntemleri devreye sokulabilmektedir. Bu işlemleri adım adım uygulayarak, her bir yolunu deneme sonrasında yeniden Instagram uygulamasına giriş yapabilmek mümkün olmaktadır. Böylelikle en etkili neticeleri elde etmek gibi bir durum mümkün olabilecek ve Instagram profil sahiplerinin yeniden erişim sağlamaları da görülebilecektir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz