Instagram Video Yükleme Sorunu Çözümü

0
113
instagram video yükleme sorunu

Merhaba Teknoloji Rehberi – Teknoloji Haberleri okurları, Instagram platformuna herhangi bir videoyu eklemek isteyen kişilerin bu işlem esnasında Instagram Video Ekleme sorunu gibi bir hata bildirimiyle karşılaşabilme ihtimalleri bulunmaktadır. Bu konuda çözüm arayan Instagram kullanıcılarının kolay bir biçimde ve zaman harcamadan bu hatayı ortadan kaldırmaları mümkün olabilmektedir. Birkaç adımda Instagram video yüklenmeme problemini tam anlamıyla ortadan kaldırabilmelerine dair bir sonuç elde edebileceklerdir.

Instagram Neden Video Yüklenmiyor?

Instagram video yüklenmemesinin birkaç nedeni olabilmektedir. İlk olarak yüklemek istenilen videonun formatından kaynaklı olarak böyle bir problem gösterebilmektedir. Aynı zamanda da cihazların uygulama hafızasının doluluk oranına bağlı olarak da Instagram içerisine video yüklemenin önüne geçilebilmektedir.

Videonun çekilmesi ve aynı zamanda da Instagram video süre limitini aşmamasına rağmen herhangi bir paylaşımda bulunulmaması durumunda en temel sebep olarak Instagram’ın telefon içerisinde kullandığı hafızanın azalmasından kaynaklı olarak ortaya çıkabilmektedir. Instagram dahilinde yüklenen her resim, hikaye ya da canlı yayınların telefonda yer kaplayarak saklanmasından dolayı böyle bir problem yaşanmaktadır. Telefon hafızasının azalmasından dolayı da video yüklenmesinin önüne geçilebiliyor.

Instagram video yükleyememe problemi dahilinde ortaya konulan diğer bir neden ise Instagram tarafından belirtilen video formatlarla çekilen videoların uyuşmaması olarak adlandırılmaktadır. Belli formatlar dahilinde Instagram içerisinde paylaşım yapmak söz konusu olmaktadır. Böyle bir hata mesajı alındığında ve video yükleyememe halinde de “Instagram Seçtiğin Video Türünü Desteklemiyor” biçiminde bir bildirim de alınabilecektir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Ücretsiz e-Sertifika Alabileceğiniz 8 Platform

Aynı zamanda da videonun kişilerin kendilerine ait telefonlarla çekilmesine rağmen oynatılmaması ya da paylaşılamaması hatası durumunda sorunun cihazlardan kaynaklı olarak ortaya çıktığı da söylenebilmektedir. Bu problem sadece paylaşılacak olan videolarla sınırlı kalmamakla beraber aynı zamanda da hikayeler içerisinde de görülebilecek türde de olacaktır. Hikayelere dair çözümlerin de benzer bir biçimde gerçekleştirilmesi mümkün olmaktadır.

Instagram video yükleyememe problemini çözüme kavuşturmadan önce ilk olarak internet bağlantılarının kontrol edilmesi gerekmektedir. İnternet bağlantısının bulunmaması durumunda da başarısız sonuçlar ortaya çıkacaktır. İnternet ağında bir problem olması halinde mobil veriyle aynı yüklemeyi gerçekleştirmek de gerekebilecektir.

İlginizi Çekebilir: Instagram Logo Tasarım Programları

Ancak sosyal medya uygulaması içerisinde “Instagram Mümkün Olduğunda Otomatik Paylaşacak” biçiminde bir uyarı alınması durumunda Instagram platformunun kendisinden kaynaklı bir problem olduğu da anılabilecektir. Bu yüzden bir süre sonra videoyu paylaşma işleminin tekrardan gerçekleştirilmesi gerektiği de ifade edilebilecektir.

Instagram dahilinde video yükleme sorununu çözüme eriştirmek için hareket eden kişilerin iOS ve Android adına farklı işleyişlere tabi olmaları gerekmektedir.

Instagram Video Aktarmada Hata Oluştu Çözümü

İlk olarak çözüm odaklı hareketlerde videoların Instagram tarafından desteklenen formatlarda olup olmadığını kontrol etmek gerekmektedir. Bu konuda hareket ettikten sonra Android ve iOS işletim sistemleri için farklı çözüm yolları kendini gösterebilecektir. Böylelikle kısa süre içerisinde bu sorunu gidermek de mümkün olabilecektir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   AdMatic: En İyi Adsense Alternatifi

iOS İçin Çözüm Yolu:

İlk olarak cihaz hafızasında yer alan resim ya da uygulamaların silinmesiyle beraber harekete geçmek gerekebilecektir. Arkasından da cihazların Ayarlar kısmına giriş yapmak söz konusu olacaktır. Genel- Saklama Alanı- iCloud Kullanımı- Alanı Yönet kısımlarında ilerleyerek son olarak Instagram’ı Sil kısmına giriş yapmak gerekebilecektir. Bu sayede uygulamayı silerek tekrar yükleme durumunda problemin de ortadan kalkacağı görülebilecektir.

Android İçin Çözüm Yolu:

Bu işletim sistemini içerisinde barındıran cihazlar için de ilk olarak uygulama ya da fotoğraf silme işlemleriyle başlangıç yapmak gerekecektir. Telefonun hafızası için yararlı olacak olan bu eylem sonrasında da Uygulamalar kısmına giriş yapılabilecektir. Bu kısımdan Instagram kısmına yönelerek,, sonrasında da Depolama ve Verileri Sil seçenekleri doğrultusunda ilerlenecektir. Son olarak Instagram uygulamasını yeniden açarak istenilen videoları kısa süre içerisinde yüklemek gibi bir sonuca ulaşılabilecektir.

Instagram Video Yükleme Sorunu Neden olur?

Instagram içerisine video yüklemede sorun yaşayan kişilerin önbelleklerini kontrol etmeleri gerekmektedir. Aynı zamanda da Instagram kullanıcılarının limitlere takıldıkları da görülebilecektir. Bu yüzden cihaz hafızalarının silinmesine dair bir süreç içerisinde olunabilecektir.

Instagram Video Yükleme Limiti Var Mı?

Instagram içerisinde var olan spam hesapların önüne geçmek adına bazı limitleri devreye sokmaktadır. Bu limitlerden bir tanesi de videoların paylaşılmasına dayalı olarak gerçekleştirilebilmektedir. Video yükleme problemi bundan kaynaklı olarak da görülebilmektedir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz