Instagram Profilime Kimler Baktı Nasıl Görebilirim?

0
instagram-profilime-kimler-bakti
Instagram Profilime Kimler Baktı? Nasıl Görebilirim?

Merhaba Teknoloji Haberleri – Teknoloji Rehberi ailesi, bugün sizlere “Instagram profilime kimler baktı?” sorusunun yanıtını vereceğiz.

[toc]

Sosyal medya platformları içerisinde en fazla merak edilen konulardan bir tanesi de sahip olunan profilleri kimlerin ziyaret ettiği konusunda olmaktadır. Bu tip bir merakın giderilmesi söz konusu olmamaktadır. Her kullanıcının gerçekleştirmiş olduğu profil ziyaretleri tamamen gizli bırakılmakta ve hiçbir biçimde öğrenilmesi de söz konusu olmamaktadır.

instagram-profilime-kimler-bakti
Instagram Profilime Kimler Baktı?

Instagram platformuna üye olan kişilerin belirli kullanım şartlarını kendilerinin kabul etmesi gerektiğini belirtmiştir. Bu kullanım şartları kapsamında kullanıcıların gizliliğini esas alan bir tavır da ortaya koymuştur. Bundan dolayı da herhangi bir metot kullanarak Instagram profillerini ziyaret eden üçüncü kişileri öğrenmek söz konusu olmamaktadır.

İlginizi Çekebilir: Telefon Numarasından Instagram Bulma

 

Geniş kitlelere hitap eden bir sosyal medya uygulamasının illegal yollarla bu bilgilere erişimi sağlayacak bir açık bırakması söz konusu olmamaktadır. Instagram güvenlik duvarının kırılmasının imkansız olması ve bu tipteki tedbirlerin aşılamamasından ötürü, boşa zaman ve emek kaybı olarak adlandırılan bir işlem olarak da tanımlanmaktadır.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Huawei'nin çoklu ekran, projektör ekranları ve 630 km'ye kadar menzile sahip Aito M9 SUV'u Çin'de görücüye çıktı

Instagram profiline kimlerin baktığına dair piyasada birçok uygulamaya yer veriliyor. Ancak bu uygulamalar tamamen insanların bilgisizliğinden yararlanmak adına kurulmuş olan bir hile olarak göze çarpabiliyor. Bu tip amaçlarla meydana getirilmiş olan birçok web site ya da uygulamayı görebilmek mümkün olsa da bu tip platformlardan uzak durulması gerektiği de vurgulanıyor. Oldukça tehlikeli olan bu platformlardan uzak durulması gerektiği şiddetle tavsiye edilen bir durum olarak tabir ediliyor.

instagram-profiline-kimler-bakti
Instagram Profilime Kimler Baktı?

Instagram doğrultusunda profile kimlerin baktığına dair uygulama ya da web sitelerine Instagram kullanıcı adı ve şifreyle giriş yapılması isteniyor. Bu sayede profile kimlerin baktığını görebilmenin mümkün olacağı belirtiliyor. Bu bir tuzak olmakla beraber, bu işleyişi kuran kişilerin tüm sosyal medya hesaplarına dair temel bilgileri öğrenebilmelerine olanak sağlayabiliyor.  Bu kişilerin hesap bilgilerini temin etmeleriyle beraber kendi amaçları adına kullanmaya başlamaları sonucu ortaya çıkabilmektedir. Bilgilerin çalınmasına mahal vermemek adına bu tip ilanlarla ön planda bulunan tüm platformlardan uzak durmak da gerekmektedir. Adeta bir oyun olarak görülen bu durumdan kesin olarak uzak durulması gerektiği de herkes tarafından önerilen bir durum olarak görülebilmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Samsung Odyssey OLED G9 oyuncu monitörünün fiyatını duyurdu

Instagram sosyal medya hesaplarına dair bilgilerin yanlış kişilerin eline geçmesi sonrasında olumsuz birçok gelişmenin ortaya çıkması söz konusu olabilecektir. Kötü niyetli kişilerin hesap içerisinde yer alan önemli bilgilere erişimi, mesajları ele geçirmesi ve resimleri kullanabilmeleri gibi bir durum ortaya çıkabilecektir. Aynı zamanda da bu bilgileri birer şantaj malzemesi haline de getirebilecektir.

Instagram odaklı olarak kesin bir biçimde bu türde var olan profillerden uzak durmak gerekecektir. Herhangi bir getirisi olmayan bu platformların, kötü amaçlar uğruna meydana getirildiği de bilinmelidir. Herkesin bu profillerden uzak durması ve tam anlamıyla bu platformları birer tehdit unsuru olarak algılamaları kendi yararlarına da olacaktır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz