Instagram, masaüstüne temel işlevler getirebilir

0

Instagram, 2010 yılında piyasaya sürüldüğü zamana kadar her zaman mobil cihazlara yönelik bir hizmet vermiştir. O zamandan beri, kullanıcıların beslemelerini masaüstünde incelemelerine izin verdi, ancak işlevsellik her zaman sınırlı kalmıştır. Yeni bir rapor bunun değişebileceğini öne sürüyor.

Instagram Masaüstü Yenilikleri 

Bir geliştirici ve uygulama analisti olan Alessandro Paluzzi’ye göre Instagram, web sitesinden masaüstünde gönderi oluşturma yeteneği üzerinde çalışıyor. Paluzzi, Twitter’da paylaşılan bir dizi görselde, tıpkı mobil uygulamada bulacağınız gibi, üstteki gezinme çubuğunda yeni bir artı düğmesini ortaya koyuyor.

Düğmeye tıkladığınızda Instagram, kullanıcılardan göndermek istedikleri fotoğrafı yüklemelerini isteyecektir. Kullanıcılar daha sonra görüntülerinin en boy oranını seçme olanağına sahip olacaklar – kare (1: 1), dikey (4: 5) ve yatay (16: 9). Bir sonraki ekran, kullanıcıların bir filtre seçmesine izin verecek ve ardından bir başlık girebilecekleri, kişileri etiketleyebilecekleri, konum bilgileri ekleyebilecekleri ve daha fazlasını yapabilecekleri bir ekran izleyecek.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Piyasayı sallayacak ürün: Huawei Watch GT 2 Pro özellikleri sızdırıldı

Instagram

Bu, hizmetten bekleyeceğiniz türden bir işlevdir, ancak masaüstü deneyiminde büyük ölçüde eksiktir. Instagram web sitesini bilgisayarlarından kaç kişinin ziyaret ettiği belli değil, ancak bu yeni sızıntı, web’e yeni özellikler getirmeyi garanti etmek için yeterli olduğunu gösteriyor.

Paluzzi, özelliğin şu anda dahili olarak test edildiği ve ne zaman daha geniş çapta kullanılabilir olacağı konusunda herhangi bir bilgi olmaksızın uyarıyor. Kullanıcıların Hikayeler, Makaralar veya IGTV içeriği yükleyip yükleyemeyecekleri de belli değil. Tahminim hayır, ancak masaüstünden gönderi gönderme yeteneği eklemek Instagram’ı daha erişilebilir hale getirmek için iyi bir ilk adım.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz