Instagram Hikayeler için otomatik altyazı ekleme etiketini tanıttı

0

Merhaba tekno bilim adamı okuyucuları; Instagram, sese göre otomatik olarak altyazılar oluşturan Hikayeler için yeni bir çıkartma başlattı. Bu, kullanıcıların Hikayeleri ses olmadan izlemesine izin vermekle kalmaz, aynı zamanda işitme engelli kişiler için de faydalı olacaktır. Teknoloji Haberleri 2021 için sitemizi takip etmeye devam edin.

Artık Hikayenize Otomatik Altyazı Ekleyebilirsiniz

Instagram, bir Tweette artık “Hikayeler’e (yakında Makaralar’a gelecek) söylediklerinizi otomatik olarak metne dönüştüren bir altyazı çıkartması ekleyebileceğinizi” duyurdu. Bu özellik şu anda yalnızca İngilizce ses için mevcut, ancak Instagram yakında diğer diller için destek eklemeyi planlıyor.

Otomatik başlık etiketi ilk olarak Mart 2021’de görüldü ve şimdi özellik nihayet yayında. Bunu her zamanki çıkartma çekmecesinde bulabileceksiniz.

Çıkartmayı Hikayenize uyguladıktan sonra, altyazının yazı tipini, rengini ve videonuzdaki konumunu değiştirebileceksiniz. Özelliğin bir şeyi yanlış bir şekilde yazması durumunda da metni düzenleyebileceksiniz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   GTA 6 oynanış görüntüleri ve harita detayları internete sızdı
altyazı
altyazı

Otomatik Altyazıları İçeren Diğer Platformlar

Instagram’ın otomatik altyazı ekleyen bir etiket eklemesi, hem Facebook hem de TikTok’un otomatik transkripsiyon özelliklerini eklemesinden sonra geliyor. IGTV ayrıca 2020’den beri otomatik altyazı koyma özelliğine sahipti, bu nedenle otomatik altyazıların Hikayeler’e gelmesi sadece bir zaman meselesiydi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz