Instagram Kişi Engelleme Nasıl Yapılır Resimli

0
instagram kişi Engelleme nasıl yapılır
instagram kişi Engelleme nasıl yapılır

Instagram, muhtemelen zamanınızın çoğunu geçirdiğiniz uygulamalardan biridir. Hiçbir şey yayınlamasanız da, Instagram’da görülecek çok şey var çünkü birçok kişi, işletme hesabı ve web sayfası burada benzersiz içerik oluşturuyor.

Bunlar, kaydetmesi ve insanlara ulaşması kolay olan, ayrıca kaydedilebilen veya arşivlenebilen hikayeleri içerir. Veya PC’niz veya cep telefonunuz üzerinden ileten kişi ile kolayca etkileşime geçebileceğiniz canlı yayınlar.

Ve eğer içerik yüklemeyi ve sosyal ağlarında aktif kalmayı sevenlerdenseniz, aslında yapabileceğiniz çok fazla şey var. Çünkü beğeninize içerik yükleyen doğru kişileri takip ederseniz ve takipçilerinizin erişebileceği bir şeyler yüklerseniz, günlük olarak birçok etkileşiminiz olur. Bu nedenle, birçok insan giderek daha fazla Instagram kullanmayı tercih ediyor. Bu, elbette, sezgisel ve okunabilir tasarımı nedeniyle kullanımının ne kadar kolay olduğu gerçeğinden bahsetmiyoruz bile.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Spotify, favori şovunuzu bulmanıza yardımcı olmak için Podcast'ler için yıldız derecelendirme sistemi sunar

Ancak, bir uygulamada çok fazla sosyal etkileşiminiz olduğunda, özellikle birisinin sizinle etkileşimi kesmesine ihtiyacınız olabilir. O kişiyle gerçek hayatta kavga etmiş olsanız da, hikayelerinizi veya kişisel içeriğinizi görmelerini istemediğiniz için sosyal ağ yaşamınızda onları istemediğiniz için kavga etmiş olsanız da; kişi engelleme yapılacak en sağlıklı şey olabilir. Bu nedenle, aşağıda sadece birkaç adımda Instagram’dan birini nasıl engelleyebileceğinizi açıklayacağız.

Instagram’da İstenmeyen Biri Nasıl Engellenir?

Instagram’da birini engelleme her zaman çok kolaydır ve mobil uygulamadan veya tarayıcınızdan yalnızca birkaç adım atmanız yeterlidir. Her ne kadar bunu yapmadan önce, birkaç şeyin vurgulanması gerekir. Birincisi, birini engellediğinizde endişelenmenize gerek yok, çünkü Instagram o kişiye onu engellediğinizi asla bildirmez. Aslında, o kişinin bunu bilmesinin tek yolu, sizi Instagram’da aramaya çalışması ve hiçbir yerde bulunmadığınızı fark etmesidir. İkincisi ise sizi bu kişinin yaptığı her türlü aktiviteden uzaklaştıracak ve hiçbir içeriğinizi görüntüleyemeyecektir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Turkcell Bedava İnternet Kampanyaları

Engelleme

İkincisini göz önünde bulundurarak, herkesin atabileceği birkaç kolay adımda birini nasıl engelleyeceğinizi aşağıya bakın;

  1. İlk olarak, Instagram hesabınızı girmelisiniz. Bu işlemin bir bilgisayardan, mobil tarayıcıdan veya aynı mobil uygulamadan yapılabileceğini unutmayın. İstediğiniz gibi!
  2. Bunun ardından Instagram arama motorunda engellemek istediğiniz kişinin adını ve profilini girin.
  3. Bir kez orada, sağ üst köşede “üç üç nokta” simgesi şeklinde görüntülenen menüyü seçmelisiniz.
  4. Burada bu profil ile yapmak istediklerinize dair farklı seçenekler karşınıza çıkacaktır. “ Engelle ”yi seçin ve kullanıcı zaten engellenmiş olacağından, hayatınıza sakin bir şekilde devam etmeye hazır olacaksınız.

Fikrinizi değiştirirseniz, istediğiniz zaman bu kullanıcının engellemesini kaldırabileceğinizi unutmayın.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz