Facebook’un adı ‘Meta’ olarak değiştirilecek

0
Meta
Meta

Bugün Facebook, CEO Mark Zuckerberg’in artık ‘Meta’ olarak bilineceğini duyurduğu gibi artık bir şirket olarak yok. Instagram ve WhatsApp dahil olmak üzere diğer uygulamalarla. Ancak Meta, bu yeni konsept sanal ve artırılmış gerçekliği ve bunların günlük hayata entegrasyonunu içereceğinden, sosyal ağların ve teknolojinin evrimi olabilecek “metaverse” üzerine daha fazla odaklanacak. Teknoloji haberleri hakkında daha fazla bilgi için https://teknobilimadami.com sitemizi ziyaret etmeyi unutmayın.

Facebook yeni adı Meta, şirket geleceğe ve ötesi’ne bakıyor. Ancak Zuckerberg, Meta’nın Yunanca’da başka anlamları olduğunu bilmiyor gibi görünüyor. Durum ne olursa olsun, son sunum bize şirketin Ready Player One versiyonunun ne olduğunu gösterdi.

Bugün Connect 2021’de CEO Mark Zuckerberg, uygulamalarımızı ve teknolojilerimizi yeni bir şirket markası altında bir araya getiren Meta’yı tanıttı. Meta’nın odak noktası, meta evreni hayata geçirmek ve insanların bağlantı kurmasına, topluluklar bulmasına ve işlerini büyütmesine yardımcı olmak olacak.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Apple'ın yeni işletim sistemi iOS 14 tanıtıldı!

Meta

Meta, kullanıcılara oyun, iş, konser ve daha fazlasını deneyimlemeleri için yeni yollar sunmaya çalışacak. Ancak bu, bir gecede olacak bir şey değil, çünkü şirket bu gösteriyi başlatmak ve çalıştırmak için çılgın miktarda para yatıracak. Bu nedenle, önümüzdeki on yılda geliştirilebileceği ve on yıl içinde bir milyona kadar aktif meta veri deposu kullanıcısına sahip olabileceği için nefesinizi tutmayın. Ve bu temelde, Facebook’un artık Meta olarak adlandırılmasının ana nedenidir, çünkü bu yeni isim şirketin neyi temsil ettiğini daha iyi temsil edecektir.

“Bunun bir parçası olarak, yaptığımız her şeyi kapsayacak yeni bir şirket markasını benimsemenin zamanı geldi. Kim olduğumuzu ve neyi inşa etmeyi umduğumuzu yansıtmak için. Şirketimizin artık Meta olduğunu duyurmaktan gurur duyuyorum.”

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Tesla, Günden Güne Gelişiyor

Ne yazık ki, Meta hala gizlilik ve güvenlik sorunlarıyla ilgili çeşitli suçlamalarla karşı karşıya. Umalım ki, şirket eylemini nasıl temizleyeceğini ve kullanıcılarının mahremiyetine saygı duymaya başladığını anlamıştır. Herkesin ikinci bir şansı hak ettiğini biliyorum, ancak Cambridge Analytica skandalı ve en son İhbarcı iddialarından sonra Meta’nın Facebook’un imajını temizlemek için çok çalışması var.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz