Instagram, İçerik Oluşturuculara para kazanmak için daha fazla yol sunuyor

0

Merhaba tekno bilim adamı takipçileri; Instagram’daki içerik oluşturucular, platformda para kazanmanın daha fazla yolunu bulmak üzereler. Instagram şu anda bir marka pazarı, bağlı kuruluş araçları ve yaratıcıların kendi mağazalarını yapmaları için bir yol üzerinde çalışıyor.

Instagram, İçerik Oluşturucular için Para Kazanma Fırsatlarını Genişletiyor

Facebook CEO’su Mark Zuckerberg ve Instagram’ın başkanı Adam Mosseri, Instagram’da yapılacak bir dizi güncellemeyi tartışmak için Instagram Live’da bir araya geldi. Canlı yayın sırasında Zuckerberg, içerik oluşturucuların Instagram’da gelir elde etme yöntemlerinde bazı önemli değişiklikleri duyurdu.

İçerik Oluşturucu Mağazaları, Instagram’daki işletmeler için mevcut Mağaza özelliğinden oluşan bu girişimin bir parçasıdır. Zuckerberg, “bir içerik oluşturucu iş modeli olmanın bir parçası, harika içerikler oluşturup daha sonra bir şeyler satabilmenizdir ve bu nedenle İçerik Oluşturucu Mağazalarına sahip olmanın harika olduğunu” belirtti. İçerik oluşturucuya özel Mağazalar, içerik oluşturucuların ürünlerini doğrudan platformdan satmalarına olanak tanıyacak.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Yeni iPhone Nasıl Etkinleştirilir?

Instagram’ın kullanıma sunulduğu bir sonraki araç, bağlı kuruluş pazarlamasıyla ilgili. Bu konuyla ilgili ayrıntılar azdır, ancak Zuckerberg, içerik oluşturuculara önerdikleri öğeler için ödeme almanın bir yolunu ima etti. Zuckerberg, “İnsanlar, özellikle uzman oldukları yerlerde neyin iyi olduğuna dair öneriler almak için içerik oluşturuculara bakıyorlar” dedi.

Instagram
Instagram

Aynı şekilde Zuckerberg, içerik oluşturucuları markalarla buluşturmak için bir araç da duyurdu. Zuckerberg’e göre bu, “içerik oluşturucuları markalı içerikle buluşturmak için bir pazar” biçimini alacaktır. Bir marka pazarı, daha küçük etkileyicilerin markalarla anlaşma yapmalarına yardımcı olabilir ve onlara, takipçileri büyüdükçe ekstra para kazanma şansı verebilir.

Zuckerberg, “Bizim görüşümüz, içerik oluşturucuların içeriklerinden daha fazla para kazanmalarına yardımcı olursak, bunun daha geniş bir içerik oluşturucu ekonomisinin ortaya çıkmasına yardımcı olacağı ve böylece hizmetlerde daha fazla içerik olmasını sağlayacak” dedi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Katlanabilir iPhone geliyor! Peki nasıl olacak?

Sosyal Medya Daha İçerik Oluşturucu Merkezli Oluyor

Sosyal ağlar, her zamankinden daha yaratıcı merkezli hale geliyor. Bu, sponsorluklardan geçimini sağlamak isteyen kullanıcılar için harika olsa da, Instagram ve Facebook gibi platformların orijinal amaçlarından daha da uzaklaşmasına neden olabilir.

Her iki platform da bir zamanlar arkadaşlarınızla ve ailenizle bağlantı kurmak ve resimleri paylaşmak için bir yerdi, ancak şimdi, ürünleri acımasızca zorlayan reklamlı platformlar gibi görünmeye başladılar.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz