İnstagram’da Nasıl Reklam Verilir

0
İnstagram’da Nasıl Reklam Verilir
İnstagram’da Nasıl Reklam Verilir

Sosyal medya son yıllarda pazarlama anlamında kullanılan online yöntemlerden bir tanesidir. Hayatımızın pek çok alanında kullanılan sosyal medya, markaların reklam amacı ile kullandığı bir alan haline gelmiştir.

Sosyal medya platformlarından biri olan İnstagram aracılığı ile reklam ve pazarlama seçenekleri de son yıllarda artış göstermektedir. İnstagram, kısa zamanda hedef kitleye ulaşmak için kolay ve etkili bir yol olarak markalara avantaj sağlamaktadır.

Hem işletmeler hem de markalar kendi İnstagram hesapları açarak, bu hesapları ile etkileşimi arttırmak için çeşitli yollar aramaktadırlar. En etkin yollardan bir tanesi İnstagram üzerinden reklam vermektedir.

İnstagram Reklam Vermede Hedefleme Seçenekleri

İnstagram 1 milyarı geçen aktif kullanıcı sayısı ile hedef kitleye ulaşmak için en ideal sosyal medya platformlarından bir tanesidir. Dolayısıyla bu platformda reklam vermek, işletmenizin daha fazla kişiye ulaşması için önemli bir adım olacaktır. İşletme olarak hedeflerinizi belirleyerek, İnstagram tarafından sunulan reklam seçenekleri arasından en uygun olanı seçebilirsiniz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Ramazan ayında uygulanması gereken koronavirüs tedbirleri açıklandı

Belirlenen hedefler doğrultusunda; internet sitesi ya da İnstagram hesabı için daha fazla kişinin etkileşime girmesini hedefleyen bir reklam, beğeni ve izlenme sayısını arttıran reklamlar verebilirsiniz. Bu reklamlar organik takipçi sayısını arttırarak, İnstagram etkileşiminize katkı sağlayacaktır.

Trafik Hedefli ve Etkileşim Hedefli Reklamlar

Trafik hedefli reklamlar aracılığı ile gidilmesi istenilen site ya da sayfaya doğrudan tıklama sağlayacak bir link kullanılmaktadır. Bu link ile birlikte siteye girişler artarak daha fazla organik trafik sağlanmaktadır. Etkileşim hedefli reklamlar, sayfa ya da sitenin daha fazla etkileşim alması sağlanmaktadır.

İnstagram takipçi satın al fırsatının sunduğu etkileşim ile benzer bir etkiye sahip olarak, daha fazla etkinlik yanıtları alma sağlanmaktadır.

İnstagram Reklam İçin Kullanılan Reklam Formatları

İnstagram reklam formatları, reklam türüne göre ilginin daha fazla artması için kullanılmaktadır. Bu noktada; tek görsel, döngü, tek video ve slayt gösterisi seçenekleri ile reklam verebilirsiniz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Instagram Keşfet'e Nasıl Girebilirim?

Bu fırsatların yanı sıra takipçi satın al ile etkileşimi arttırabilirsiniz. Takipçilerin etkileşime girmesi, hesabın daha fazla ilgi görmesini etkilemektedir. Diğer yandan, Türk takipçi al ile hesabın gördüğü ilgi ve etkisi daha gerçekçi olmaktadır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz