Mac’inizde Etkinleştirme Kilidi Nasıl Kurulur?

0

Mac’inizi kaybetmek korkutucu olabilir, ancak çalınması bir kabus olur. Kişisel bilgileriniz, önemli dosyaları kaybetmek ve bilgisayarı değiştirmek zorunda kalmanın yanı sıra bir yabancı tarafından kolayca elde edilebilir.

Neyse ki Bul uygulamasında, Mac’inize sizden başka herhangi biri tarafından erişilmesini veya kullanılmasını engellemenizi sağlayan bir özellik olan Etkinleştirme Kilidi vardır.

Mac’in Etkinleştirme Kilidi Nasıl Çalışır?

Az önce söylediğimiz gibi, Etkinleştirme Kilidi, Bul uygulamasında bulunan bir özelliktir. Find My’ın birincil işlevi, kaybolmaları durumunda Apple aygıtlarınızı bulmanıza yardımcı olmaktır. Bununla birlikte, kayıp Mac’inizi bulabilir veya Apple Watch’unuzu evde bırakıp bırakmadığınızı görebilirsiniz.

Bul, ayrıca Apple aygıtlarınızı kayıp olarak işaretlemek veya üzerlerindeki verileri silmek için uzaktan erişmenize de olanak tanır. Etkinleştirme Kilidi, bu uzaktan erişim özelliği dahilinde çalışır. Bu, bir kişinin Bul’u kapatmadan, aygıtınızdan çıkış yapmadan veya aygıtınızı silip yeniden etkinleştirmeden önce Apple Kimliğinizi ve parolanızı girmesini gerektiren bir özelliktir.

Bu, Etkinleştirme Kilidi açıkken, Apple ID bilgilerinize sahip olmayan birinin Mac’inizi silmesi ve satmasının temelde imkansız olduğu anlamına gelir. Mac’i açıkken kullanmaları bile zor olabilir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Şekilli Nick Yazma Araçları
Etkinleştirme Kilidi
Etkinleştirme Kilidi

Mac’inizde Etkinleştirme Kilidi Nasıl Kurulur?

Mac’iniz belirli gereksinimleri karşıladığı sürece Mac’inizde Bul’u kurduğunuzda Etkinleştirme Kilidi otomatik olarak açılır.

Mac’inizin macOS Catalina veya sonraki bir sürümünü çalıştırıyor olması gerekir. Mac’inizde ayrıca Apple T2 Güvenlik Çipi bulunmalıdır – sizinki orada olup olmadığını görmek için Apple’ın T2 yongasına sahip Mac modelleri listesini kontrol edin. Ayrıca Apple Kimliğinizde iki faktörlü kimlik doğrulamanın etkinleştirilmesi gerekir ve Başlangıç ​​Güvenliği İzlencesi altında Güvenli Önyükleme seçeneğinin Tam Güvenlik olarak ayarlanması gerekir.

Bu, Güvenli Önyükleme için varsayılan ayardır, bu nedenle daha önce Başlangıç ​​Güvenliği Yardımcı Programını açmadıysanız, her şeyin hazır olması gerekir. Mac’inizde bu ayarları kontrol etmek isterseniz, Başlangıç ​​Güvenliği Yardımcı Programı Apple Destek sayfasına bir göz atın. Mac’iniz tüm bu gereksinimleri karşılıyorsa, Etkinleştirme Kilidi’ni açmak için Bul uygulamasını kurmanız yeterlidir:

  1. Sistem Tercihlerini açın ve Güvenlik ve Gizlilik’e gidin. Tıklayın Gizlilik sekmesini ve ardından seçmek Yer Hizmetleri soldaki menüden.
  2. Pencerenin sol alt tarafındaki asma kilidi tıklayın ve şifrenizi girin. Artık Konum Servisleri içinde değişiklik yapabileceksiniz.
  3. Kontrol etkinleştirme Konum Hizmetleri uygulaması listenin başında oturan kutusu da vardır. Ardından uygulama listesinde Bul’u bulun ve solundaki kutuyu işaretleyin. Ayarları yeniden kilitlemek için asma kilidi tekrar tıklayın.
  4. Şimdi, iCloud’da Bul’u etkinleştirmeniz gerekecek. Sistem Tercihlerinde kalın ancak Apple Kimliğine gidin. Seç iCloud sol menüden.
  5. Uygulama listesinde ilerleyin ve Mac’imi Bul’un solundaki kutunun işaretli olduğundan emin olun. Ayrıca tıklayarak Seçenekler Bul My Mac sağında ve emin olun My Mac bulun ve My ağını bul Her iki kümeye On.
  6. Etkinleştirme Kilidi şimdi ayarlanmalı ve açılmalıdır.
  7. Apple menüsü> Bu Mac Hakkında> Sistem Raporu seçeneğine tıklayarak olup olmadığını iki kez kontrol edebilirsiniz. Donanım altında, Etkinleştirme Kilidi Durumuna tıklayın ve Etkin olarak ayarlandığından emin olun.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz