Instagram Hikayeler İçin Gelecek En Yeni iPhone Özelliği

0
32

 

Merhaba Teknoloji Haberleri – Teknoloji Rehberi bugün sizlere Instagram Hikayeler İçin Gelecek En Yeni iPhone Özelliği konusu hakkında bilgi vereceğiz.

İlk olarak amatör bir fotoğraf paylaşım uygulaması olarak ortaya çıkan Instagram, Facebook tarafından satın alındıktan kısa süre sonra büyük oranda gelişme göstermeye başlamıştı. Instagram sürekli yeni bir özelliğiyle beraber 500 milyon kullanıcı rakamının da geçilmiş olması artık Instagram’ın en başarılı sosyal medya uygulamalarından biri olarak görülmesine de neden oluyor.

Instagram Hikayeler İçin Gelecek En Yeni iPhone Özelliği

Instagram her geçen gün yeni özelliği ile gündeme geliyor. Yakın tarihte önce ortaya çıktığı kadarıyla Instagram Hikayeler özelliği için yeni bir yol çiziyor. Biliyorsunuz ki hikâyeler 24 saat içinde siliniyor. Eğer bu hikâyelerin silinmesini istemiyorsanız Instagram profilinize sabitleyebiliyorsunuz yada arşivden geçmişe dönük hikayelerinize ulaşabilirsiniz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Bilgisayar Mikrofonu Önerileri
İlginizi Çekebilir: Instagram Hikayelere Link Nasıl Eklenir? Yukarı Kaydırmalı Bağlantı!

 

Ancak Instagram profile sabitlenmeyen ve silinen hikâyeler için iPhone’da bulunan bir özelliği devreye sokmaya hazırlanıyor. İşte yeni instagram hikayeler özelliği ile gelen yeni güncelleme şu şekildedir.

Yeni Instagram Hikayeler Özelliği iPhone’daki Özelliğe Benziyor!

Yeni Instagram Hikâyesi özelliği ”Son Silinenler” klasörü ekliyor. Bu özellik uzun zamandır iPhone’da bulunuyor. Bunun yanında bazı Android telefonlarda da bulunan son silinenler klasörü, Instagram’ın Hikâyeler özelliği için de geliyor. Yani siz bir hikayeyi sildiğiniz de aslında o paylaşımı ”Son Silinenler” kısmına göndermiş olacaksınız.

Bu son silinenler klasöründe ise tıpkı iPhone’larda olduğu gibi 30 gün boyunca duracak. Yani isterseniz bu hikâyeyi geri döndürebileceksiniz.

İlginizi Çekebilir: En İyi instagram Hikaye Oluşturma Uygulamaları 2020

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Dijital Oyun Piyasasında Yeni Bir Oyuncu eTail.Market

Bu özelliğe göre silinen instagram hikâyeler son silinenler bölümüne sıkıştırılarak gönderilecek. Bu, kullanıcıların otuz günlük süre dolmadan önce silmeye karşı karar verirlerse verileri geri alabileceklerinden, silme işlemini ortadan kaldırmalarına olanak sağlayabilir. Söz konusu özellik geldiğinde kullanıcılar ayarlar kısmından ulaşabilecek.

Instagram Hikayeler Özelliği Twitterdan Açıklandı

Kaynak: https://shiftdelete.net/instagram-hikayeler-icin-gelecek-iphone-ozelligi

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz