Instagram Canlı Yayın Nasıl Yapılır, Nasıl Kullanılır?

0
instagram canlı yayın
instagram canlı yayın nasıl yapılır

Canlı Yayın olarak adlandırılan Instagram’ın kullanıma sunduğu bu özellik, kullanıcıların canlı videoları gerçek zamanlı olarak Instagram hikayeleri olarak paylaşmalarına olanak tanıyor. Takipçiler daha sonra canlı akışı izleyebilir, yorum gönderebilir ve videonun yayınlanmasını beğenebilir.

Bu gönderide size Instagram’da nasıl canlı yayın paylaşabileceğinizi ve bu süreçte takipçilerinizle nasıl bağlantı kurabileceğinizi göstereceğiz.

Instagram’da Canlı Yayın Nasıl Başlatılır?

1) Instagram uygulamasını başlatın ve alttaki artı işaretine dokunun.

2) Yayınla’dan Canlı’ya küçük menünün sağına gidin.

3) Canlı yayınınızı başlatmak için deklanşöre dokunun.

Ve artık Instagram’da canlı yayındasınız! Takipçileriniz, uygulama içinde canlı yayın yaptığınızı bildiren bir bildirim alabilir ve size katılabilir.

Canlı Yayın

Ekranın sağ üst köşesindeki pembe CANLI simgesini gördüğünüzde yayın yaptığınızı anlayacaksınız. Oradan, aşağıdakiler gibi birkaç şey yapabilirsiniz;

  • Kamerayı değiştirmek için ekrana iki kez dokunun
  • Yorum yazabilirsiniz
  • Parmağınızı basılı tutarak bir yorumu sabitleyin
  • Yorumun sabitlemesini kaldır
  • Yorum yapmayı tamamen kapatın
  • Kaç kişinin izlediğini görün
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Apple, şarj cihazı ve kulaklığı tüm cihazları için kaldırabilir.

Instagram’da Canlı Yayın Nasıl Sonlandırılır?

Canlı yayınınızı durdurmak istediğinizde sağ üstteki X işaretine dokunun ve Şimdi Bitir’i seçin. Ardından IGTV’de paylaşabilir, videoyu indirebilir veya silebilirsiniz.

Video Bittiğinde Ne Olacak?

Canlı videonuzu sonlandırdığınızda, tamamen kaybolacaktır. Bu, siz dahil hiç kimsenin onu tekrar oynatamayacağı veya kaydedemeyeceği anlamına gelir. Aslında Instagram’ın size kendi canlı akışınızı kaydetme seçeneği vermesini isterdim, ancak bu şu anda bir özellik değil. Kısacası, canlı videonuzu bir kez bitirdiğinizde sonsuza kadar gitmiş olur.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz