Instagram, beğeni sayılarını gizleme özelliğini test ediyor

0

Merhaba tekno bilim adamı takipçileri; Instagram, kullanıcıların bir gönderideki beğeni sayılarını gizlemek isteyip istemediklerini seçmelerine izin vermek için resmi olarak bir seçeneği test ediyor. Özelliğin en son yayınlandığı zaman bir hatadan kaynaklanıyordu ancak bu sefer Instagram, test süresi boyunca kullanıcılara iki seçenek sunacak. Kullanıcılar, gönderilerindeki beğenme sayılarını gizlemenin yanı sıra, diğerlerinin gönderilerindeki Beğen sayılarını görmek isteyip istemediklerini seçebilirler. Facebook yakında benzer bir özelliği kendi platformunda test etmeye başlayacak.

Instagram CEO’su Adam Mosseri, beğeni sayılarıyla ilgili güncellemeyi duyurmak için Twitter’dan açıklamalarda bulundu. “Geçen yıl küçük bir grup insan için Instagram’a gönderi gönderirken baskıyı azaltıp azaltmadığını görmek için benzer sayıları saklamaya başladık. Bazıları bunu yararlı buldu ve bazıları da özellikle popüler olanı izlemek için benzer sayıları görmek istiyordu. Bu nedenle, sizin için en iyi deneyime karar vermenize olanak tanıyan yeni bir seçeneği test ediyoruz – bu ister başkalarının gönderilerinde benzer sayılar görmemeyi tercih ediyor, ister kendi gönderileriniz için onları kapatıyor veya orijinal deneyimi sürdürüyor. ” dedi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   İnstagram Hesap Dondurma
beğeni
Instagram beğeni

Facebook’ta da Benzer Bir Özellik Gelebilir

Mosseri ayrıca, özelliğin başlangıçta Instagram’da test edildiğini, ancak şirketin yakında Facebook’ta da benzer bir özelliği tanıtabileceğini ve testi önümüzdeki günlerde başlayacağını açıkladı.

Mart ayının başlarında Instagram, seçilen bir grup insanı beğeni gizleme özelliğini test etmeye başlamıştı, ancak hata şirketin planlarının aksine teste daha fazla insan ekledi. Hata, dünya çapındaki birçok kullanıcının hesaplarından benzer sayıları gizledi. Şirket daha önce, takipçilerin platformda paylaşılan içeriğe odaklanmasını ve bir gönderinin aldığı beğeni sayısına güvenmemesini istediğini söylemişti.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz