Google Chrome, yakın zamanda kapatılan sekmeleri yeniden açmayı kolaylaştırıyor

0
8

Merhaba tekno bilim adamı okuyucuları; Herkesin başına gelir, tarayıcı sekmelerimizi düzenli tutma acelemizle, yanlışlıkla önemli bir şeyi kapatırız. Yakın zamanda kapatılan bir sekmeyi yeniden açmak o kadar da zor değil, ancak yeni bir güncelleme işlemi Chrome’da biraz daha kolaylaştıracak.

Google Chrome Son Kapatılan Sekmeleri Görmelerine Olanak Tanıyor

Chrome Story, Chrome Canary’nin en son sürümünde bir güncelleme bildiriyor, kullanıcıların sekme arama penceresinden son kapatılan sekmeleri görmelerine olanak tanıyor. Web sitesi tarafından sağlanan bir ekran görüntüsü, şu anda açık olan sekmelerin bir listesiyle birlikte sekme arama açılır penceresini ve bunun altında yakın zamanda kapatılan sekmelerin bir listesini gösterir. Şu anda Chrome kullanıcıları, menü çubuğunda tarayıcının geçmişi penceresine giderek son kapatılan sekmeleri bulabilir.

Chrome kullanıcılarına yakın zamanda kapatılan sekmelere daha hızlı erişim sağlamak, tarayıcının kullanılabilirliğini artıracaktır. Bu küçük bir değişiklik, ancak arama sekmesi özelliğiyle eşleştirdiğinizde anlamlıdır. Bundan bahsetmişken, Google Ocak ayında Chrome 88’in piyasaya sürülmesiyle sekme arama özelliğini tanıttı. Aynı sürüm, kullanıcıların zayıf şifreleri kolayca düzeltmelerine olanak tanıyan bir özelliği de kullanıma sundu.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Reddit'ten de bir Clubhouse alternatifi geliyor!
Chrome
Chrome

Yeni taşınan sekme geçmişi şu anda test aşamasındadır, bu nedenle kararlı bir sürümde piyasaya sürülmesini beklememiz gerekecek. Google, bunun gibi özellikleri eskisinden çok daha hızlı yayınlayacağına söz verdi. Arama devi, altı hafta yerine dört haftada bir Chrome’da daha önemli bir özellik sunmayı taahhüt etti.

Son zamanlarda, şirketin Chrome’da sekme gruplarını yeniden açma yeteneğini test ettiği görüldü, bu nedenle bu özelliğin yakında gelmesini bekleyin. Bu arada Google, Chrome’un Okuma Listesi özelliğini gizleme ve kısa süre önce kararlı bir sürüm olarak piyasaya sürülen 90 sürümüyle URL’leri yazarken varsayılan olarak HTTPS’ye geçme yeteneğini test etti. Şirket ayrıca sekme genişlikleri ve sekme kaydırmayı da deniyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz