İngiltere’den Kripto Para Önlemi

0

İngiltere Merkez Bankası Başkanı Adrew Bailey, tüm dünya genelinde birçok kişi tarafından yönetilen üzerine çalışmalar yapılan Kripto Para hakkında konuştu. Son zamanlarda beklenen artışın yaşanmadığı piyasa için açıklamalarda bulunan Başkan Bailey, “ bu tür paraların bir geçerliliği olmadığı ve buna yönelik tehlikeli durumların her geçen gün artacağı” dile getirdi.

Kripto para piyasası, geçtiğimiz günlerde büyük oranda düşüşe geçti. Elon Musk ve birkaç piyasayı elinde bulunduran kişilerin atmış olduğu tweetlerden sonra düşüşe geçen piyasayla ilgili açıklamalarda bulunan İngiltere Merkez Bankası Başkanı, önümüzdeki seneler için ülkesel olarak önlem aldıklarını belirtti.

Geçtiğimiz günlerde Çin hükümeti tarafından yapılan açıklamalar ile birlikte Kripto Para konusunda yine düşüş yaşayan sektör, her geçen gün daha da dibe gitme potansiyelini beraberinde getiriyor. Bir darbe de İngiltere Merkez Bankası Başkanı tarafından geldiğini söyleyebiliriz. Tüm kripto ve dijital varlıkların kamuya yönelik bir tehlike oluşturduğunu ve birçok piyasa üzerinde şüpheli olarak bakıldığının altını çizdi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Apple, Mac'lerin neden Face ID ve dokunmatik ekrandan yoksun olduğunu açıklıyor
kripto-para-önlemi
kripto-para-önlemi

İngiltere’de Kullanılmayabilir

Global anlamda tüm ülkeler piyasası içerisinde yer alan Kripto Para, seneler geçtikçe ülke ekonomileri üzerinde de etki etmeye başladı. Ülke ekonomisi ve çevresel faktörler konusunda riskli olarak görünen Kripto Para birçok ülkede önlemler alınmaya başlandı. Çin tarafından gelen açıklamadan sonra İngiltere’de de ülkesel olarak problem yaşanmaması için önlemler alınacağı açıklandı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz