İngilizce Nasıl Öğrenilir?

0
27
ingilizce

Merhaba değerli Teknobilimadamı takipçileri, bugünkü yazımızda sizlere nasıl yapılır rehberimizden İngilizce Nasıl Öğrenilir? bunu anlatacağım. Öncelikle yabancı dil ne iş yaparsanız yapın hepimiz için çok önemli bir şey. Çoğumuz yabancı dil öğrenmek ister. Kimimiz bunu kendini geliştirmek için yapar. Kimimiz okulumuz için. Kimi ise kariyer için. Ancak burada ortak noktamız ingilizce öğrenmek. Teknoloji Haberleri – Teknoloji Rehberi ekibi olarak bahsettik.

İngilizce öğrenmek için eğitmenler de dahil bir çok ağızdan neredeyse onlarca, yüzlerce taktik, yöntem ve öğrenim şekli öneriyor ve gösteriyor. Tabi bu önerilen ve anlatılan onlarca yöntem bazı insanlar için harika sonuçlar verse de kimimiz için işe yaramayı bırakın, ucundan aklımızda kalmıyor.

Ancak size işe yarayan öğrenme yöntemi de bir başkası için işe yaramayabilir. İşte burada öğrenme yöntemleri devreye giriyor.

E bu kadar eğitmen varken, bu kadar öğrenme programı varken. Etrafta reklamı yapılan ”3 kur alana 5 kur” kampanyaları ile ortalıkte gezen İngilizce Kursları cidden yararlı mı. Veya hangisini seçmeliyiz. Ya da bunlar doğru yöntemler mi? Mesela evde de öğrenebilir miyiz? Bu kadar öğrenme yöntemi geziyor ortalıkta.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   2020-2021 Üniversiteler ne zaman açılıyor? YÖK FLAŞ AÇIKLAMA!

Peki acaba sizin için doğru öğrenme yöntemi hangisi? Gelin hep beraber aşağıda belirttiğim İngilizce öğrenme yöntemlerine bakalım ve hayatımızda bir problem olan ”İngilizce Öğrenememe” atlatalım.

ingilizce-nasil-ogrenilir

İngilizce Öğrenme Yöntemleri

1.Kurslara Gitmek: Öğrenmek için yapılabilecek ilk adım daha doğrusu yani güvenilir ve yanıt verme ihtimali en büyük olan seçenek kurslara gitmek olacaktır.

2.Yabancı Dizi ve Film İzlemek: Öğrenme yöntemlerinde ikinci sırada kurslardan sonra masraf etmeden kendi başıma yapabilirim ben diyenler için dizi, film izlemek var. İngilizce dizi ve filmleri türkçe altyazılı izlemek hem kelime hazinenizi arttırır. Hem de aynı zamanda o kelimelerin telaffuz edilişini öğrenmiş olursunuz.

3.Şarkı Dinlemek: Öğrenme yöntemlerinde şimdi sırada çok etkili olmasa da benim İngilizce öğrenimimde büyük katkısı olan şarkı dinlemek var. Dinleyeceğiniz yabancı şarkılar telaffuz yeteneğinizi ve kelime haznenizi geliştirecektir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   En İyi Ücretsiz 15 Film İndirme Sitesi 2020 2021
İlginizi Çekebilir : Evde Yapabileceğiniz 4 Hobi

4.Kelime Kartları: Öğrenme yöntemlerinde en eğlenceli olan yöntem bence kelime kartları. Geçmiş dönemlerde de yaygın olan bu yöntem bir oyun gibi ilerleyerek kartlara bakarak kelimeleri hatırlamaya ve ezberlemeye çalışırken sizin öğrenmenize katkı sağlar.

5.Oyun Oynamak: Listemizin son sırasında oyun oynamak var. Oynayacağınız bilgisayar ve konsol oyunları kısaca video oyunları İngilizce’niz için büyük bir katkı sağlayacaktır. Çünkü bölüm geçerken ya da bir şey yaparken size verilen metni anlamasanız da yaptığınız hareketle kelimeleri bağdaştırarak öğrenebilirsiniz.