iCloud Şifremi Unuttum Sorunu (4 Adımda Çözüldü)

0
iCloud Şifremi Unuttum
iCloud Şifremi Unuttum

iCloud Şifremi Unuttum Sorunu (Çözüldü) – Teknolojinin hayatımıza girmesi ile birlikte, beraberinde bir takım sorunları da getiriyor. Bunlardan en sık karşılanı şifre sorunlarıdır. Yani günümüzde, iCloud Şifremi Unuttum, iCloud Parolamı Unuttum, iCloud Şifremi Hatırlamıyorum gibi sorunlar gayet normaldir. Tam da bu sorunlarınıza cevap olan içeriğimiz sayesinde artık parolanızı unutsanız bile kolayca çözüm üretebileceksiniz.

iCloud Şifremi Unuttum Sorunu (Çözüldü)

Günümüzde dünya çapında en sık kullanılan önde gelen markalardan biri olan Apple, güvenliği ve kapalı sisteminden dolayı kullanıcılarına rahat bir deneyim sağlıyor. Güvenliği üst düzeyde tutan Apple, kullanıcılarının bazen canını sıkabiliyor. Güvenliği sık tuttuğu hizmetlerinden biri olan iCloud hizmeti kullanıcılarının olmazsa olmazıdır. Çünkü bir çok kullanıcı verilerini iCloud, bulut depolama sisteminde tutarlar.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Bir kızın aldattığı nasıl anlaşılır? Aldatan kız nasıl yakalanır?

Apple’ın global çapta en çok kullanılan cihazlardan biri olan iphone, iCloud üzerinden hesap oluşturmasını zorunlu kılıyor. Bildiğiniz üzere iCloud, tüm kullanıcı verilerini yüksek güvenlik düzeyinde bünyesinde tutuyor. Ancak hepimiz insanız ve unutabiliyoruz. Bu durumda da iCloud Şifremi Unuttum gibi sorunlar ortaya çıkıyor. Peki, bunun çözümü nedir ? Hemen anlatmaya geçelim.

iCloud Şifremi Unuttum sorunu sadece iPhone cihazlar için geçerli değildir. iPad veya iPod touch’ınızda da şifre sorunu yaşayabilirsiniz. Konumuzdaki çözüm tüm Apple cihazlar için geçerlidir.

Öncelikle iCloud Apple servisi olduğu için Apple’ın resmi sitesine giriş yapıyoruz. Ardından ”parolamı unuttum” diyoruz. Sonrasında Apple sizden bazı bilgileri isteyecek, bu bilgileri doğru olarak doldurmalısınız. !

Apple cihazınızdan şifre yenilemek yapmak istiyorsanız hemen aşağıda yer alan aşamaları deneyebilirsiniz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   OnePlus yakında Nord markalı bir akıllı saat tanıtabilir

iCloud Şifremi Unuttum diyorsanız ;

  1. Ayarlar’a girin.
  2. Parola ve güvenlik kısmına gelin.
  3. Parolayı değiştir diyin. Daha önce iCloud üzerinden giriş yaptıysanız ve oluşturulan parola ile cihazı etkinleştirdiyseniz. Mevcut parolanızı girmenizi isteyecektir.
  4. Parolanızı güncellemek için ekrandaki adımları izleyin.

iCloud hesabınızı yukarıdaki yöntemler ile kurtaramadıysanız maalesef başka bilinen bir yöntemi yoktur. Zira FBI gibi yabancı güvenlik teşkilatları bile iCloud şifresini kıramamaktadır ve Apple dan yardım istemektedir.

Yüksek güvenliğin ne denli önemli olduğu ortadadır. Ancak bu tür sorunlara karşı tamamen sinir bozucu ve çözümsüzdür. Umarım Apple şirketi bu tür sorunlar üzerine yenilikler getirerek, kullanıcıların Apple cihazlarını daha çok kullanılır hale getirir.

İlgili haber ;

Apple, Podcast Aboneliklerinin Başlatılmasını Haziran’a Erteledi

 

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz